KARTALTEPE KONUTLARINDA 3 BLOK SATIŞA ÇIKACAK

Bu haber 09 Haziran 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci toplantısı 7 Haziran Salı Günü saat  18.00’da Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında toplandı. Polatlı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 18 gündem maddesi yer aldı. Meclis gündeminde yer alan Kartaltepe Konutları D, E, F 3+1 Blok Konut Satışları konusu oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre konutlar ihale usulüyle satışa çıkacak.

3+1 KONUTLAR İHALEYE ÇIKACAK

Polatlı Belediye Meclisi 01.06.2022 tarihli oturumunda komisyonumuza havale edilen Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Mülkiyeti Belediyeye ait İstiklal Mahallesi 140080 ada 1 parselde Kartaltepe Konutları D, E, F (3+1) Bloklarda bulunan Ek’li listede bağımsız bölüm no, kat, brüt ve net alanları belirtilen taşınmazların, 5393 sayılı kanunun 18/e maddesine istinaden ihale suretiyle satışının yapılabilmesi konusu Plan ve Komisyonu tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, Mülkiyeti Belediyeye ait İstiklal Mahallesi 140080 ada 1 parselde Kartaltepe Konutları D, E, F (3+1) Bloklarda bulunan Ek’li listede bağımsız bölüm no, kat, brüt ve net alanları belirtilen taşınmazların ihale suretiyle satış talebi oybirliği ile kabul edildi. Karar mecliste oy birliği ile kabul edildi.

YANMAZ: MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİ İÇİN EVET DEDİK

Konu ile ilgili söz alan CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Yüksel Yanmaz, “Bilgi eksikliği gördüğüm için soruyorum. Burası 2017 yılında ihale edildi işleme başlandı. 2019 yılında teslim edilecekti. Tahmin ediyorum bir sıkıntıdan dolayı bugüne kadar uzadı. Sonuçta belediye aldı. Biz buna evet dedik. Evet dememizin maksadı orada müteahhit tarafından yapılan satışlar vardı. O satışlardaki satış alan şahısların mağduriyetinin giderilmesini düşüyoruz. Orada ne kadar vatandaş daire satın aldı? Belediyenin bugün ihalede 97 tane dairesinin satılacağını gördüm. Ama diğer kalan daireler vatandaşların mı? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.” dedi.

BAŞKAN YILDIZKAYA: ONDAN SONRA 2+1 VE 1+1 DAİRELERİMİZ KALIYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Orada 9 blok olarak ihaleye çıkılmıştı. Daha sonra biz blok sayısını müteahhit azdinden sonra 2 blok eksilterek 7 bloğa düşürdük. 404 dairemiz var. Bu dairelerin 257 tanesi bize kalıyor. 147 daireyi müteahhit hak ederek vatandaşlara satmış. Bunları hak etmiş ve tapularını vermişiz zaten. Geri kalan 250 daire dükkanlar hariç bize kalıyor. Bizde bunları 4+1’lerin bir kısmını sattık zaten. 97 tane 3+1’imiz var. Bunları bu karardan sonra satışa çıkaracağız. Ondan sonra 2+1 ve 1+1 dairelerimiz kalıyor. Toplamda 150 civarı daire daha kalacak. Ondan da bize hissesi olanlar satılmış olacak.” dedi.

ÇALIŞMASI TAMAMLANAN MADDELER KABUL EDİLDİ

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “İptal-İhdas Kadrolar(Boş Kadro)” ile ilgili konunun müzakeresi, “İptal-İhdas Kadrolar(Dolu Kadro)” ile ilgili konunun müzakeresi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan “Otopark Alanları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. “Ankara (Polatlı) İlçesi Sarıoba Mahallesine Ait Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı(İtirazı) ” ile ilgili konunun müzakeresi, Ankara İli Polatlı İlçesi Zafer Mahallesi 617 Ada 5,6,7,8 ve 9 Parsellere Ait İmar Plan Değişikliği ile ilgili konunun müzakeresi okunarak mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

YILDIZKAYA: HASTALARIN İNCİTMEDEN KİŞİSEL BAKIMLARI YAPILIYOR

Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan muhtaç hastaların salgın hastalıklardan korunması için çalışma yapılması konusu Polatlı Belediyesi’nin evde hasta bakımı uygulamasını yaptığı ve yapmaya devam etmesi konusunda görüş bildirildi. Bu konuda çok büyük bir iş yaptıklarını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Bu konuda büyük bir iş yaptığımı düşünüyorum. Övgü alıyoruz. Çünkü yaşlı, yatalak hastaya bakmak çok zor. Kişisel bakımlarını yapmak çok zor. İhale yaptık firmaya, takibini yapıyoruz. Hastaları incitmeden kişisel bakımlarını yapıyor ve çok büyük dua alıyoruz, alıyorsunuz.” dedi.

ANKET ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan kariyer günleri konusu yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla uygun görülen lise ve ortaokul da öğrencilere kariyer günlerinin yapılmasına ilişkin çalışmalar yapılması oy birliği ile kabul edildi. İhtiyaç anketi konusu da Komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Muhtarlar, STK’lar ve siyasi partiler ortaklığıyla çalışılan anket sonuçlarının değerlendirilmesi komisyon tarafından oy birliği ile kabul edildi. Anket sonuçları mecliste de kamuoyu ile paylaşılacak. Kararlar oy birliği ile meclisten geçti.

7 MADDE DEVAM EDİYOR

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “Yer Tahsisi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kamulaştırma(Gazi Mahallesi 1 Ada 5 Parsel)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Beylikköprü Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000, Ölçekli Uygulama imar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ” ile ilgili konunun müzakeresi, “Trafo Yeri” ile ilgili konunun müzakeresi, “Saçak Seviyeleri” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Tarım Merkezi Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve Sağlık ve Çeşitli İşler komisyonuna havale olunan; “Hayvan Barınaklarında Düzenlemeler Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresinde ilgili komisyonlarda çalışmalar devam ettiği için Temmuz ayı belediye meclis toplantısında görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.