Keçiören Belediyesi tarafından tadilat, bakım ve onarım çalışmalarına alınan Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, yapılan tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından yaz sezonuna hazır hale getirildi. 

Kartaltepe Kent Ormanı Ve Mesire Alanı Yeniden Hizmete Açıldı  (1)

Şehir merkezine yakınlığıyla tüm Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, bakım ve onarım çalışmalarının ardından kapılarını tekrar vatandaşlara açtı. Alanda, pergolaların aydınlatması, yıpranan yolların ve kilit taşlarının değişimi, bordür ve kaldırımların tamiri, lavabo ve tuvaletlerin boyası yapıldı. Tesiste, 12 adet yeni pergolanın kuruldu ve güvenlik kamerası sayısı artırıldı. Aynı zamanda alana çeşitli türlerde bitki dikimi yapılarak, estetik bir görünüme kavuşturuldu. 

 Kartaltepe Kent Ormanı Ve Mesire Alanı Yeniden Hizmete Açıldı  (4)
Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı’ında tüm eksiklerinin tamamlandığını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, “Mesire alanımızın eksiklerini tamamlayarak, belli kısımlarını yeniledik. Ailelerimiz mesire alanımızda doğayla baş başa dilediği gibi vakit geçirebilecekler” dedi. 
 Kartaltepe Kent Ormanı Ve Mesire Alanı Yeniden Hizmete Açıldı  (3) 
Ailelerin hem piknik yaptığı hem de çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirdiği tesiste; dağ kızağı, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, su bisikletinin yer aldığı gölet, pergola ve barbeküler yer alıyor. 

Yassıhöyük Köyü Muhtarı Recai Köseoğlu’ndan büyük çalışma Yassıhöyük Köyü Muhtarı Recai Köseoğlu’ndan büyük çalışma

Kartaltepe Kent Ormanı Ve Mesire Alanı Yeniden Hizmete Açıldı  (2)

İHA

Editör: Sema Türkel