KARAMSAR OLMAYIN!

Bu haber 25 Eylül 2021 saat 11:02 'de eklendi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi dün Polatlı’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. ilk olarak vatandaylarla bir kahvehanede bir araya gelen ve Polatlı Postası’nın takip ettiği Genel Başkan Çelebi, Polatlı’nın Türkiye’nin aynası bir şehir olduğunu ve burada yaşanan sıkıntıarın ülkeyi doırudan ilgilendirdiğini ve yansıması olduğunu söyledi. Çelebi, esnaflarla ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, ekonomiden, sektörel bazda yaşanan sıkıntıları dinleyerek vatandaşlara Anavatan Partisi’nin çözüm önerilerine dair bilgiler aktardı. Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve genel merkez yöneticilerini esnaf ziyaretinin ardından Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç’i ziyaret etti. Bilgiç ile siyaset ve sivil toplum üzerine bir süre sohbet eden Genel Başkan Çelebi, Muhtarların ve sivil toplum kuruyuylarının vatandaş ile siyaset arasındaki en önemli köprülerden biri olduğunun altını çizdi.

MİLLETİMİZ KARAMSAR OLMASIN

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi , Türkiye’de ayrımcılığa yol açacak hiç bir oluşumun yada ittifakın içinde olmak istemediklerinin altını çizerek “12 Eylül’ün acılarını yaşadık. 12 Eylül’den Türkiye’yi çıkartan parti de Anavatan partisi olduğu için toplumun iki ayrı kutuplara ayrılmasının bize ne büyük zararlar getirdiğini test ettik, tecrübe ettik. Yine Türkiye’ye aynı şeyleri yapmaya çalışıyorlar bizler parti olarak buna karşıyız. Medyada çıkmıyoruz ama çok ciddi bir kurumsal çalışmamız var. Anavatan Partisi’nin birleştirici gücüne, Özal’ın herkesi kucaklayan herkesi uzlaşıyla ülkeye hizmete çağıran bu yapıya Türkiye’nin ihtiyacı var. 68 ilde ve ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Bizim için kimse öteki değil, düşmanımız değil. Ülke menfaatlerinde kim iyiyse onu destekleyeceğimiz üçüncü ittifak modeli oluşturacağız. Milletimiz karamsar olmasın” dedi.

İKİ İTTİFAKIN İÇİNDE OLMAK İSTEMİYORUZ

Türkiye’de iki ittifak ekseninde kısır bir döngüde siyaset yapıldığını söyleyen Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, “Bu dönemde mevcut iki ittifakın içerisinde taraf olmak istemiyoruz. Siyaset çözüm merkezidir. Çözümsüzlüğün tarafı olmak istemiyoruz. Biz Türkiye’yi iki kutuplu bir eksenden çıkartma derdimiz var. Çıkartamadık, gücümüz yetmedi bizim de bir yerde olmamız gerekiyorsa otururuz istişareyi yaparız milletimiz ve devletimiz için hangisi hayırlıysa bir tarafta oluruz. İnşallah öyle bir mecburiyetin içerisinde olmayız. Türkiye’yi bu kutuplaştırmadan kurtarmaya vesile oluruz.

ÇELEBİ İTİTFAKA İLİŞKİN ANAVATAN’IN TAVRINI AKTARDI

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Anavatan Partisi’nin seçimlerde bir ittifaka dahil olup olmayacağı yönünde ki soruya ise “Milli konularda ama’sız fakatsız bir araya gelmemiz lazım diyerek yanıt verirken, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülke özellikle cumhurbaşkanımızın riyasetinde ülkenin tüm siyasi partileri bir araya geliriz. Çünkü vatandaşın sorunları hakikaten birikti, patlama noktasında ve buna acilen önlem almak lazım. Önlem almanın yolu da birlik beraberlikten geçiyor. Çok kıymetli bir coğrafyadayız. Burada güçlü bir Müslüman Türk devleti istemiyorlar. Bunların üstesinden gelebilmemiz için ulusal, milli konularda beraber olmamız lazım. Tabi ki hepimizin ayrı ayrı düşünceleri var. Milli konularda amasız, fakatsız bir araya gelmemiz lazım. Anavatan partisi olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin referandum olarak hayır dedik. Adına güçlendirilmiş koydukları ama bir türlü izah edemedikleri güçlendirilmiş parlamenter sistemi getiriyorlar. Hesap verilebilirlik olmazsa, denge denetleme sistemi olmazsa, ister adı parlamenter sistem olsun ister cumhurbaşkanlığı sistemi olsun fark etmez. Sistemi değiştirmek zor eksiklerini gidermek gerekirken kulağımızı tersten tutmaya çalışıyoruz” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.