Karaman'ın Fatih Mahallesi'nde akşam saatlerinde bir evin bahçesinde ekmek yapıldığı sırada çıkan yangın, mutfak tüplerinin bulunduğu depoya sıçrayarak paniğe neden oldu.

Kuru Mısır Koçanları Alevleri Tetikledi

Edinilen bilgilere göre, müstakil evin bahçesindeki ekmeklikte ekmek yapılırken sıçrayan kıvılcımlar, kuru mısır koçanlarını tutuşturdu. Kısa sürede büyüyen yangın, ekmeklikle bitişik olan mutfak tüplerinin depolandığı bölüme sıçradı.

İtfaiye Ekipleri Yangını Kontrol Altına Aldı

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangının depoya sıçraması nedeniyle büyük bir özveriyle çalışarak alevleri kontrol altına aldı. Depoda bulunan mutfak tüplerinin patlama riski nedeniyle çevrede güvenlik önlemleri alınırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Yangın Sonucu Ekmeklik ve Depo Kullanılamaz Hale Geldi

Kağıt fabrikasında korkutan yangın: Havadan ve karadan müdahale ediliyor! Kağıt fabrikasında korkutan yangın: Havadan ve karadan müdahale ediliyor!

Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda yangın tamamen söndürüldü. Ancak çıkan yangında hem ekmeklik hem de depo kullanılamaz hale geldi. Neyse ki yangında ölen ya da yaralanan olmadı

Kaynak: İHA