Yangın, bugün öğle saatlerinde Ermenek ilçesine bağlı Yeşilköy köyü Yaylacık Yaylası mevkiinde çalılık alanda başladı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyerek ormanlık alana sıçradı.

Ankara sanayi bölgesinde korkutan yangın! Ankara sanayi bölgesinde korkutan yangın!

Karaman’da Çıkan Orman Yangınına Müdahale Devam Ediyor 2

İhbar üzerine yangın yerine ilk olarak Ermenek Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler ile Ermenek Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangının yayılma ihtimaline karşı bölgede bulunan köylerdeki vatandaşlar da yangın söndürme çalışmalarına katılmaları için teşvik edildi. Ancak yangının dağlık ve zorlu arazide olması nedeniyle müdahalenin hemen etkili olması için bölgeye 3 adet yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Helikopterler, yangına müdahale etmeye başladı.

Karaman’da Çıkan Orman Yangınına Müdahale Devam Ediyor 3

Yangına müdahalede bulunan ekipler arasında Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 10 arazöz ve 100 kişilik ekip yer alıyor. Ayrıca Ermenek, Sarıveliler, Başyayla ilçeleri ile Güneyyurt, Kazancı, Göktepe Belde Belediyelerine ait 6 itfaiye aracı ve ekskavatörler de yangın söndürme çalışmalarına destek veriyor. Toplamda 3 yangın söndürme helikopteri ile bölgedeki müdahaleler sürdürülüyor.

Kaynak: İHA