KARAKAYA: POLATLI’NIN 100 İL İÇERİSİNDE YER ALMASINI İSTERİM

Bu haber 01 Eylül 2022 saat 9:41 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya Polatlı ziyareti sırasında MHP Polatlı İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi. Karakaya, burada gazetecilerin de sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye’yi hedefliyoruz” sözü hatırlatılarak bu iller arasında Polatlı’nın olup olmadığı sorusu üzerine Karakaya, “Bu tamamen hükümetin kararıdır. Polatlı açısından umuyoruz ve bekliyoruz ki böyle bir şey inşallah olur. Polatlı, bu il sayısının 100’e çıkarılması konusu içerisinde başında gelen ilçelerden olmasını beklerim.” İfadelerini kullandı.

POLATLI, PLANLARIN EN BAŞINDA OLMALI

Polatlı’nın 100 il arasında yer almasını umduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Polatlı’nın il olması ya da il sayısının 100 olması Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetin takdirinde olan bir şeydir. Bir Ankaralı olarak, Polatlı ile de 30 yılı aşkın süredir teması olan biri olarak, son 20 yıl da da hem bürokrat hem de siyaset olarak Polatlı’ya olan yakınlığım il olmasını istemekten öteye gidemez. Milletvekili olarak elbette Polatlılının istediği benimde isteğimdir. O anlamda bizim elimizden ne gelirse, bize ne düşerse onu yapabileceğimizi söyleyebilirim. Ama bu konuda ne zaman karar verilir, ne zaman bu gerçekleşir böyle bir plan yürürlükte midir bilgim yok. Bu tamamen hükümetin kararıdır. Polatlı açısından umuyoruz ve bekliyoruz ki böyle bir şey inşallah olur. Polatlı, bu il sayısının 100’e çıkarılması konusu içerisinde başında gelen ilçelerden olmasını beklerim.” dedi.

POLATLILI HEMŞEHRİLERİMİZ BİZE ULAŞIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Polatlılı hemşehrilerimiz elbette Ankara’da ağırlıklı olarak da Balgat’taki genel merkez binamızda ziyaret ediyorlar. Ziyaretten daha etkin olarak bugünün çağında telefon ile görüşmeler oluyor. Gerek sözlü olarak telefonda arayıp gerekse de yazışma programlarıyla talepler geliyor. Diğer açıdan da teşkilatlar aracılığıyla da bize ulaşanlar oluyor. Ama Polatlı diğer ilçelerimize bakınca biraz dışta olduğu için hasat döneminde biraz gelip gitmek zor oluyor. Pandemi dönemini de dikkate alırsak bir araya gelmeler olmadı. Biz MHP olarak geçen yıl bugünlerde pandeminin etkisi azalıp toplantılar yapılmaya başlandığında önce büyük bölge toplantıları yaptık. Arkasından 81 ilde il toplantıları, onun akabinde 922 ilçede ilçe toplantıları yaptık. Bu programların Polatlı ayağını da yaklaşık 2 ay önce yaptık.”

SADECE TÜRKİYE’DE FİYATLAR ARTMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR

“Sadece Türkiye değil tüm dünya bir pandemi dönemi yaşadı. Bu pandeminin ekonomiye doğrudan ya da dolaylı olarak bir etkisi oldu. Bu etkilerin başında özellikle pandemi döneminde üretim yapılamaması ya da üretimin kısıtla yapılması, tüketimin aynen devam etmesi, pandemi döneminde ötelenen eksiklerin, ihtiyaçların tekrar tedavüle girmesi doğal olarak stoksuz bir dünya üretim yapısı da evveliyattan gelen bir durumdu. Fiyatlarda ciddi artışa neden oldu. Sadece Türkiye değil tüm dünyada fiyatlar arttı. Bizde genellikle muhalefet yapılırken dünyada artmamış sadece Türkiye’de artmış gibi gösteriliyor. Hükümetin burada yapması gereken dengeleri bir şekilde müdahalelerle düzelterek ekonomiyi kendisinin işleyebileceği doğal bir denge ortamına getirmek. Bu yapılıyor. Net bir şekilde bunu söyleyebiliriz. Tabi ki mal ve hizmet fiyatlarındaki artış karşısında mal ve hizmet piyasasında olanlar o piyasanın içerisinde aldığı zamlandığında, sattığına da zam yaparak bu dengeyi oluşturdu. Diğer taraftan sabit gelirliler de hükümet tarafından bir ayarlamaya tabii tutuldu. Geçen ocak ayında asgari ücretlerdeki artışlar gerçekten çok iyi dendi. Ama temmuz ayı geldiğinde bunun yeterli olmadığı görüldü tekrar ayarlama yapıldı. Ocak ayında tekrar yapılacak. Burada esnafta ekonomik durum ile ilgili herkes farkında. Türkiye ekonomi politikaları noktasında ihracat ve üretime dayalı ekonomi politikasını yürütme gayretinde olduğu için burada aks değişimi de var. O değişim sırasında da doğal olarak sarsıntılar olacaktır. Ama bunların düzeltmesi yapılıyor.”

ALGI OLGULARIN ÖNÜNE GEÇTİ

“Pandemi döneminde esnafa 17 kalemde destek verildi. Ben çok net bir şekilde söylüyorum pandemi döneminde devlet memuruna dedi ki git evinde yat, evinden çıkma asgari devlet işlerini yürütecek memuru koydu evinde yat paranı da ay başında tıkır tıkır al dedi ve ödedi. Devlet esnafa ve şirketlere istihdam desteği, kira desteği de verdi. İşverene bir tane işçi çıkaramazsın dedi. 2 sene işsizlikte artış olmadı. Bu dönemde algı olguların önüne geçti. Pandemi bütün dünyada oldu. Pandemiyi en iyi atlatan ülkeyiz. Aşısını yaptı, filyasyon ekipleriyle her şey ücretsiz. Kapılardan dönen olmadı. 17 tane ülkeye maskeyi Türkiye verdi. İngiltere dahil. Bunun bir yansıması etkisi olacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.