KARAKAYA POLATLI’DA TÜCCAR VE ÜRETİCİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 01 Eylül 2022 saat 9:29 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, Polatlı ziyareti sırasında Polatlı Ticaret Borsasına gelerek tüccarlar ve çiftçiler ile bir araya geldi. Tüccar ve çiftçiler ile sohbet eden Karakaya, ekonomi hakkında konuştu. Ziyaret sırasın çiftçiler gübre ve mazot fiyatlarının çok pahalı olması nedeniyle yoğun eleştiride bulundu. Karakaya’ya MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, yönetimi Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Güran ve meclis üyeleri eşlik etti.

TOPLU, ZİYARETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaretinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’ya teşekkür eden Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, “Mevlüt bey çok değer verdiğim, çok sevdiğim bir ağabeyimiz. TMO Genel Müdürlüğünden bari hem borsamıza yapmış olduğu katkılar, hem Genel Başkan Yardımcılığı döneminde de her türlü isteğimize cevap veren çok değerli bir Genel Başkan Yardımcısıdır. Tabi ki bölgemizde, Bala’da bu noktaya gelen değerli bir ağabeyimizin Genel Başkan Yardımcılığına kadar gelmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Kendisine hoşgeldin diyoruz.” dedi.

KARAKAYA: ANLIK DEĞİL BÜTÜNÜ DÜŞÜNMELİYİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Özellikle son dönemde pandemi ile birlikte tüm Dünyada bir  fiyat artışı oldu ve devam ediyor.  Burada stok durumunun bir değerlendirmesini yapmak istiyorum. 80’li  yılların sonu 90’lı  yıllarda o dönemi hatırlayanlar  gelişmekte olan ülkelerin üretimlerine hep bir müdahale oluyor. O zaman şöyle tarif ediliyordu;  Süt gölleri tereyağ dağları bir ok ülke bunları ellerinden çıkartmak satmak istiyorlardı. Bu küreselleşen dünyada  küresel tüketim topluma ihtiyaç vardı bunu ulaştırmak içinde Uluslararası kuruluşlar  Dünya ticaret örgütüne dönüşmesi el birlikte  baskılar oluştu. Bu baskıların oluştuğu dönemin TMO genel müdürüydüm. Üretimde sınırlamalar ticarette sınırlamalar  malın serbest dolaşımı küreselleşen köyden bahsediyordu. Ulus devlet yapılarını artık bir anlamı kalmadı gibi bir yapı vardı. O dönemin en belirgin hususlarından biride stoksuz çalışmaydı. O dönemin stoku ne kadar düşürüşseniz üretim maliyeti düşer, düşen maliyet tüketici yansır şeklinde ki  bir yapı. Sonuçta Dünyada şu oldu stoklar düşürüldü stoklar düşürülmesi üretim maliyetlerini de düşürdü. Bu süreç böyle devam ederken hiç kimsenin hesaplayamadığı bir pandemi yaşandı. Herkesin evlere kapandığı üretimlere aşağıya çekip kapasiteleri düşürüp fabrikaların makinelerin kapatıldığı bir  süreç yaşandı. Tüketim hep devam etti. Pandemin kalkması ile birlikte bu tüketim daha da arttı, üretim kısıtlıydı. Mevcut stoklar zaten aşağıdaydı tedarik zincirindeki aksamalar  bunun teknik ve ahlaki bir çok nedeni var. Bunların hepsini birleştirdiğimizde tüm Dünyada bir fiyat artışı yaşandı. Şimdi Dünya tekrar stok durumuna gidiyor. Ukrayna -Rusya savaşını gördük önümüzdeki  dönemlerde stoklar yapılacak. TMO da bu anlamda piyasaları regüle edecek sıkıntıya sokmayacak şekilde belli bir stok seviyesine ulaştı.  Piyasalarda en önemli şey psikolojidir. Bu süreçte anlık değil bütünü düşünerek hareket etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

ÇİFTÇİ GÜBRE VE MAZOT FİYATLARINDAN ŞİKAYETÇİ

Polatlı Ticaret Borsasında çiftçiler ile sohbet eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’ya şikayetler de geldi. Mazot ve gübre fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirten çiftçiler bunu yüksek bir sesle Karakaya’ya ilettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.