Bursa’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde farklı kostümlerle oy kullanmaya gelenler dikkat çekmeyi başardı. Kimi astronot, kimi kral tacı, kimi atıyla, kimi ise palabıyığıyla oy kullanmaya gelirken, Bursalı tiyatrocu Bahtiyar Keskin ise, ’Karagöz’ kostümünü giyerek oy kullanmak istedi.

Karagöz Oyunu Kullandı! Kostüm Tercihinin Sebebini De Açıkladı (4)

Karagöz’ün saflığı temsil ettiğini, kendisinin Hacivat’tan akıl alarak oy kullanmaya geldiğini söylese de, içeri girerken, kimliğinin olmadığı fark etmesi üzerine neye uğradığını şaşırdı.

Karagöz Oyunu Kullandı! Kostüm Tercihinin Sebebini De Açıkladı (2)

İlk önce telefon ederek kimliğinin gelmesini bekleyen Keskin, kimse getirmeyince kendisini gidip aldı. Kısa süre sonra okula tekrar gelen Keskin, bu sefer ise okuldaki seçim görevlilerinin engellemesiyle karşı karşıya kaldı. Daha sonra oy kullanmaya geçen keskin, kostümlerini çıkarıp kendisi olduğunu kanıtladıktan sonra oyunu kullandı.

Karagöz Oyunu Kullandı! Kostüm Tercihinin Sebebini De Açıkladı (1)

“BEN DE GELMEDEN HACİVAT’TAN AKIL ALDIM”

İkinci ‘ıstakoz’ krizi! Balık diye paylaştı İkinci ‘ıstakoz’ krizi! Balık diye paylaştı

Her seçimde farklı bir mesaj vermek istediğini belirten Keskin, "Karagöz saflık demek, Hacivat ise akıllı. Zamanıyla Hacivat, Karagöz’e sürekli yol gösterirmiş. Ne yapacağın Karagöz bilmezmiş. Bilse de şaşırıp yolda kalırmış. Bende Karagöz kostümüyle oy kullanarak belediye başkanlarının iş yapanlarına, yol gösterenlere, insanlara bir şeyler bırakanlara oy verelim istedik. Ben de gelmeden Hacivat’tan akıl aldım. Saflığımı bıraktım. Hizmet verene oyumu kullandım" dedi.

İHA