İslahiye- Hatay kara yolu üzerinde plaka ve sürücüleri henüz belirlenemeyen beton mikseri ve minibüs çarpıştı.

Kaza ile ilgili olarak Gaziantep Valisi Kemal Çeber açıklamalarda bulundu. Vali Çeber kazada yaralanan kişileri de hastanede ziyaret etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çeber, ‘’ İslahiye ilçesinden Yeşilyurt köyüne giden köy dolmuşumuz var. Şoför dahil 19 yolcusu ile beraber köye dönerken Beton mikseri karşı tarafa geçerek bu dolmuşa çarpıyor. Maalesef 8 vefatımız var. Bunların 7’si kadın, 1’i erkek, 2’si de aynı zamanda öğrenci. 11 de yaralımız var. 2 şoför de tabi haliyle yaralı ancak hafif yaralı’’ dedi.

Dakk 2

YARALILARDAN 2’SİNİN DURUMU KRİTİK

Yaralılardan 2’sinin durumunun kritik olduğunu söyleyen Vali Çeber, ‘’ Onların sevki görünüyor Gaziantep merkeze. 4 hastamızın Gaziantep’e sevki gerçekleştirildi. Süreçle ilgili adli ve idari soruşturmalar başladı. Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin. Yaralılarımıza Allah acil şifalar versin. Şu anda gözaltı yok. Olayla ilgili herkes bizim gözetimimiz altında. Sürücüler yaralı tedavileri sürüyor. Bu süreçten sonra gözaltı işlemi olacak’’ açıklamasında bulundu.

BETON MİKSERİ ŞERİT DEĞİŞTİRMİŞ

MSB duyurdu! Suriye’de operasyon MSB duyurdu! Suriye’de operasyon

Kazaya ilişkin olarak Vali Çeber, ‘’ Aracın hızı, tekerlek izleri hepsi arkadaşlarımız tarafından değerlendiriliyor. Ancak ilk kanaat TIR’ın oldukça hızlı olduğu yönünde, kontrolünü kaybettiği yönünde. Ama onun dışında yol hasarları ve yol kusurları da üzerinde durulacak. Kaza ile ilgili de Hatay’dan İslahiye’ye gelirken TIR, kaza yerinde kontrolü kaybediyor ve karşı şeride geçiyor. Bunların tekerlek izleri mevcut. Karşı şeritte kendi yolunda devam eden köy dolmuşuna çarpıyor’’ açıklamasında bulundu.

Fdgdg

BAKAN TUNÇ PAYLAŞIMDA BULUNDU

Kaza ile ilgili olarak Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise İslahiye ilçesinde beton mikseri ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kazada ölenlerin kimlik tespiti çalışmalarının ise devam ettiği belirtildi.