Sincan Belediyesi kültür gezileri kapsamında Kapadokya Bölgesi’ne giden vatandaşlar adeta masallar diyarına yolculuk yaptı; Peribacaları, yeraltı şehirleri ve keşfedilmesi gereken doğal güzellikleri gezip görme imkanı buldular. Ulaşım, yemek ve rehber gibi ihtiyaçların Sincan Belediyesi tarafından karşılandığı gezi vatandaşlardan tam not aldı.

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini kültür gezisi ile keşfettiler (2)

Sincan Belediyesi’nin ülkemizin tarihi ve turistlik yörelerinin daha yakından tanıtılması amacıyla başlattığı kültür gezileri çok beğeniliyor. Çanakkale’nin ardından Kapadokya’ya da gezi düzenlendi; başvuru sonrası kura ile belirlenen talihliler, 2 otobüsle yola çıktı.

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini kültür gezisi ile keşfettiler (3)

Akkaya: Gordion için mutlu olmamız gerekirken hiç kimse çıkıp da buna değinmedi! Akkaya: Gordion için mutlu olmamız gerekirken hiç kimse çıkıp da buna değinmedi!

MASALLAR DİYARINA YOLCULUK

Ulaşım, rehber ve yemeklerin Sincan belediyesi tarafından karşılandığı kültür gezisinde heybetli ve sıradışı görüntüsüyle Peribacaları’na gidildi, muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf çekilen vatandaşlar bölgeye hayran kaldı.

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini kültür gezisi ile keşfettiler (4)

Gökyüzünü süsleyen balonlar seyrine doyulmaz anlar yaşattı. Göreme Milli Parkı, yer altı şehirleri, kiliseler, manastırlar gezildi; hediyelik eşya satan dükkanlar ziyaret edildi. Çanak çömlek yapan ustalardan işin inceliklerini öğrenen Sincanlılar, bol bol alışveriş yaptı. Bölgeye özgü yemekler tadıldı. Yeni insanlarla kaynaşan vatandaşlar geziden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; kendilerine bölgeyi tanıma fırsatı verdiği için Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini kültür gezisi ile keşfettiler (5)