KAN BAĞIŞI TIRI PAZAR GÜNÜNE KADAR POLATLI’DA

Bu haber 30 Temmuz 2022 saat 13:43 'de eklendi.

Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar için 26-27-28 Temmuz tarihlerinde 3 gün boyunca 10.30-19.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanında yer alan Kızılay kan bağışı merkezinin Polatlı’da bulunma süresi 3 gün uzatıldı. Buna göre Kızılay Kan Bağışı Tırı 31 Temmuz Pazar gününe kadar Cumhuriyet Meydanı’nda yer alacak. Her bağışlanan kanın üç can kurtardığını ifade eden Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş, tüm Polatlı halkını kan bağışında bulunmaya davet etti.

ATEŞ’TEN KAN BAĞIŞINA DAVET

Polatlı’da kan bağışı oranının iyi olduğunu ve daha da duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş, “Vatandaşlarımıza bu konuda teşekkür ediyor ve duyarlılıklarının devam etmesini istiyorum. Bugün sağlıklıyız ama yarın biz veya bir yakınımız hasta olabilir bunu düşünerek hareket etmeliyiz. Kan ihtiyacımız doğabilir. Sağlıklı vatandaşlarımızın hepsini kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Kan bağışı merkezimizde gerekli tüm hijyen önlemleri alınarak kan alma işlemi gerçekleştiriliyor.” dedi.

ATEŞ:KAN BAĞIŞI ARACIMIZ ÜÇ GÜN DAHA POLATLI’DA OLACAK

Tüm Polatlı halkını Cumhuriyet Meydanında bulunan Kızılay Kan Bağışı Merkezine kan bağışına davet eden Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş, “Ülkemizin ve tüm dünyanın yaşamış olduğu salgın nedeniyle kan stokları kritik seviyenin altına düşmüş ve hastanelerin kan ihtiyacı karşılanamaz duruma gelmişti. Pandemi sonrası azalan bu stokların yeterli seviyeye gelmesi için vatandaşların bağış yapması elzemdir. Hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Covid-19 virüsünün bulaştığı hastalar için plazma kan ihtiyacı oldu. Bu plazma kan ihtiyaçlarının birçoğu Kızılay’dan tedarik edildi. Bu nedenle duyarlı olup kan bağışı yapmamız gerekir. Unutmayalım ki bağışlanan her kan kurtarılan üç candır. Pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışlarında bir miktar azalma meydana gelmişti. Tüm halkımızı meydana kan bağışına bekliyoruz. Kan Bağışı Merkezimiz Pazar gününe kadar 10.30-19.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanında olacak” diye konuştu.

DUYARLILIĞIMIZ BİRAZ DAHA ARTMALI

Kızılay kan bağışı aracı son olarak geldiği 15-16-17 Temmuz tarihlerinde 3 gün boyunca Cumhuriyet

Meydanında yer aldı ve 122 ünite kan bağışı alındı. Bu rakamın normal seviyeden düşük olduğunu belirten Kızılay Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş, Polatlı halkına teşekkür ederek duyarlılığın biraz daha arttırılması gerektiğini söyledi.

SON ARAÇTAN 122 ÜNİTE KAN ALINDI

Duyarlılığın arttırılması gerektiğini ifade eden Kızılay Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş; “Vatandaşlarımıza bu konuda teşekkür ediyor ve duyarlılıklarını arttırmalarını istiyorum. Bugün sağlıklıyız ama yarın biz veya bir yakınımız hasta olabilir bunu düşünerek hareket etmeliyiz. Kan ihtiyacımız doğabilir. Sağlıklı vatandaşlarımızın hepsini kan bağışı yapmalı. Pandemi sonrası azalan bu stokların yeterli seviyeye gelmesi için vatandaşların bağış yapması elzemdir. Covid-19 virüsünün bulaştığı hastalar için plazma kan ihtiyacı oldu. Bu plazma kan ihtiyaçlarının birçoğu Kızılay’dan tedarik edildi. Bu nedenle duyarlı olup kan bağışı yapmamız gerekir. Unutmayalım ki bağışlanan her kan kurtarılan üç candır. Pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışlarında bir miktar azalma meydana gelmişti. Kan bağışı araçlarımızda gerekli tüm hijyen önlemleri alınarak kan alma işlemi gerçekleştiriliyor. Kan bağışı aracımız üç gün boyunca Polatlı’daydı. Bu süre zarfında 122 ünite kan alındı. 2022 yılı içerisinde ise kan bağışı aracımızın Polatlı’da bulunduğu süre boyunca ve toplamda bin 45 ünite kan bağışı alındı.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.