KAMU KURUMLARINA MESAİ SAATİ AYARI!

Bu haber 11 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili halk sağlığının korunması için önlemler alınmaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir mücadelenin devam ettiği korona sürecinde kontrollü sosyal hayata geçilmesi ile birlikte tekrardan yükselişe geçen vaka sayıları nedeniyle önlemler üst düzeyde tutularak halk sağlığı korunmaya çalışılıyor. Denetimlerin sürekli olarak gerçekleştiği bu dönemde Ankara valiliği il sağlık müdürlüğü il umumi hıfzıssıhha kurulu yeni bir karar aldı. Ankara Valiliği tarafından duyurulan karara göre “ Bilindiği üzere 26 Ağustos tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda Valiliğimizce; sağlık ve güvenlik personeli hariç, 30.08.2020 tarihinden itibaren hamile ve kronik hastalığı olanların idari izinli sayılması ve 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personelin ikinci bir emre kadar evden çalışmaları uygun görülmüş. Bunun yanı sıra 11.09.2020 tarihinde ilimizdeki kamu kurumlarının çalışma saatlerinde değişikliklere gidilmiş olup kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde belirlenmiştir. “

KARARLARA UYULMAMASI HALİNDE ADLİ İŞLEMLER UYGULANACAK

Yayınlanan karar ile birlikte değişen mesai saatlerinin alınan kararların uygulamaması durumunda “Kaymakamlarımız ve ilgili Kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verildi. “duyurusu yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.