İstanbul'da gerçekleştirilmiş olan operasyonlar sonucunda sevilen sanatçı Kalben'in gözaltına alınması gerek magazin dünyasında gerekse kamuoyunda şok etkisi yarattı. Kalben'in evinden de birtakım maddelerin çıkması sonucunda şarkıcı bugün 8 Mayıs tarihinde  öğleden sonra civarında ekipler tarafından gözaltına alındı. Konu hakkında merak edilenler ise araştırılmakta. Peki, Kalben neden gözaltına alındı? Kalben Sağdıç kimdir? Kalben hangi uyuşturucu ile yakalandı? gibi soruların cevaplarını sizler için haberimizde cevaplandırdık. İşte ayrıntılar... 

Kalben neden gözaltına alındı?

İstanbul'da gerçekleştirilen bir uyuşturucu operasyonunda müzisyen Kalben Sağdıç gözaltına alındı. Emniyet kaynaklarından alınan bilgilere göre, Sağdıç'ın evinde toplamda 15 gram daralı ağırlığına sahip uyuşturucu SKUNK maddesi bulundu. Ayrıca 2000 euro, 730 dolar ve 1500 TL nakit para ele geçirildi. Gözaltına alınan Kalben Sağdıç, TCK 188 kapsamında tutuklandı. Görüntülerde, uyuşturucu maddelerin evin bahçesinde çıktığı ve oyuncak araba içinde Skunk adlı uyuşturucu maddesinin bulunduğu görüldü. Kalben'in iki kadın polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Ünlü şarkıcı, emniyet ifadesinde suçlamaları reddetti ve paraların kendi parası olduğunu, bankaya yatırmadığını söyledi. Kalben, savcılıktaki ifadesinin ardından yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla Nöbetçi Hakimliğe sevk edildi.

Kalben Sağdıç kimdir?

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 17 Ocak 1986'da doğan Kalben Sağdıç, Türk müzisyen, söz yazarı ve kadın hakları savunucusu olarak bilinir. Müziğe olan ilgisi annesinin aldığı klavye ile başladı ve daha sonra ilk gitarını 14 yaşında edindi. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladıktan sonra, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yaparak mezun oldu. Müzik kariyerine paralel olarak farklı alanlarda da çalışmalar yaptı ve Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak görev aldı. Ayrıca senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı ve çevirmenlik gibi farklı işlerde de bulundu.

2014 yılında Sofar Sounds'un Galata'daki bir evde gerçekleşen konserinden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa sürede popülerlik kazandı ve izlenme rekorları kırdı.

Ünlü Şarkıcı Kalben Gözaltına Alındı! (2)

Kalben hangi uyuşturucu ile yakalandı? 

Ünlü müzisyen Kalben'in evinden Skunk adlı uyuşturucu madde çıkarıldı. Skunk adı verilen uyuşturucu madde, esrara kıyasla daha zararlı olarak bilinmektedir. Skunk, laboratuvar ortamında hint keneviri hammaddesiyle diğer uyuşturucu maddelerin hibritlenmesi sonucu elde edilen bir türdür. Bu madde, esrardan 20 kat daha fazla bağımlılık yapıcı özelliğe sahiptir.

Süper Lig'de şampiyon iddiasında bulunan astroloğun memleketi merak konusu oldu! İşte Meral Güven’in memleketi Süper Lig'de şampiyon iddiasında bulunan astroloğun memleketi merak konusu oldu! İşte Meral Güven’in memleketi

Skunk'ın en kötü yan etkilerinden birinin beyne çok daha fazla zarar verip akıl hastalıklarına yol açmasıdır. Bu nedenle, Skunk kullanımı sağlık açısından ciddi riskler taşıyan bir durumdur ve dikkatle ele alınmalıdır.

Skunk maddesi nedir? 

Skunk maddesinin, esrardan 20 kat daha fazla bağımlılık yapıcı özelliğe sahip olduğu bilinir.