Kahramankazan’da dün Kahramankazan Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayata katılımlarını teşvik etmek amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu'nun da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, engelli vatandaşlar için özel olarak organize edilen Asker Kınası ve Temsili Yemin Töreni büyük ilgi gördü.

Kahramankazan'da Engelli Vatandaşlar Için Özel Bir Gün Asker Kınası Ve Temsili Yemin Töreni (3)

Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen ve Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu’nun da yer aldığı etkinlikte, engelli bireyler askerlik atmosferini deneyimleme fırsatı buldu. Program kapsamında, engelli vatandaşlara yönelik hazırlanan asker kınası ve ardından gerçekleştirilen temsili yemin töreni duygusal anlar yaşattı.

Program boyunca engelli bireyler ve aileleri geleneksel asker kınası ritüellerine katılırken, temsili yemin töreni ile de asker olmanın gururunu yaşadılar. Etkinlik, engelli vatandaşların yüzlerindeki mutluluk ve memnuniyetle sona erdi.

Kahramankazan'da Engelli Vatandaşlar Için Özel Bir Gün Asker Kınası Ve Temsili Yemin Töreni (1)

Kahramankazan Belediyesi'nin organize ettiği bu özel gün, toplumun her kesiminden büyük takdir toplarken, etkinlik sosyal medyada ve yerel basında geniş yer buldu.

Kahramankazan Belediyesi, bu tür etkinliklerle engelli bireylerin sosyal hayata katılımını artırmaya ve toplumsal farkındalığı güçlendirmeye devam edeceğini belirtti.

Kahramankazan'da Engelli Vatandaşlar Için Özel Bir Gün Asker Kınası Ve Temsili Yemin Töreni (2)

Mansur Yavaş ve on binlerce Başkentli 19 Mayıs coşkusunu birlikte yaşadı Mansur Yavaş ve on binlerce Başkentli 19 Mayıs coşkusunu birlikte yaşadı

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ