Şereflikoçhisar Belediyesi'nden tarımsal verimliliği canlandıracak adımlar Şereflikoçhisar Belediyesi'nden tarımsal verimliliği canlandıracak adımlar

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Şehit Ümit Güder Ortaokulu'nun 6. sınıf öğrencisi Neslişah Nil Pamuk, Fen Bilgisi Öğretmeni Nurullah İpekçi rehberliğinde hazırladığı "Ses Uyaranlı, Zaman Ayarlı Tasarruf Anahtarı" adlı proje ile TÜBİTAK 2024 Yılı ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında önemli bir başarı elde etti.

Pamuk'un projesi, yarışmada dereceye girerek Ankara Bölge Sergisi'ne katılmaya hak kazandı.

Neslişah Nil Pamuk'un, Fen Bilgisi Öğretmeni Nurullah İpekçi'nin rehberliğinde geliştirdiği proje, ses uyaranlı ve zaman ayarlı bir tasarruf anahtarı olarak tasarlandı. Bu proje, enerji tasarrufu sağlayarak çevreye duyarlı bir yaklaşımı desteklemekte.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TEBRİK EDİLDİ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmada derece elde eden Pamuk, Ankara Bölge Sergisi'ne davet edilerek başarısını daha geniş bir kitleye tanıtma fırsatı buldu. Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı paylaşımda Neslişah Nil Pamuk ve rehber öğretmeni Nurullah İpekçi, gelecekteki başarıları için tebrik edildi.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ