Polatlı’nın En Büyük Sorunu Çözülüyor:İşte Polatlı’nın En Büyük Sorunu Polatlı’nın En Büyük Sorunu Çözülüyor:İşte Polatlı’nın En Büyük Sorunu

Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek sergi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi’nde, Kafkasya Efsaneleri Sergisi, Ankara Kafkas Çeçen Kültür Derneği, Ankara Abhaz Kültür Derneği, Ankara Çerkes Derneği, Ankara Şimali Kafkas Derneği, Ankara Dağıstanlılar Derneği ve Kafkas Vakfı iş birliği içerisinde gerçekleştirilecek.

Birbirinden güzel eserlerin sergileneceği Kafkasya Efsaneleri’ sergisinde, Çeçen halkının ve kardeş Kuzey Kafkasya halklarının şiirsel öyküsü anlatılırken, Rüstem Yahihanov'un atalarının topraklarına olan derin saygısını, tarihine ve insanlarına olan sevgisi görülebilecek.

Sergide, grafik sayfalar, litografi, linograflar, ipek baskılar ve reprodüksiyonlar tarzında toplam 58 eser yer alacak. 

KAFKASYA'NIN TARİHİ VE KÜLTÜRÜ İŞLENECEK

Odak noktasının insanlar olacağı sergide sadece Çeçenya'nın değil Kafkasya'nın tarihini, kültürünü ve insanları da eserler aracılığı ile ziyaretçilere anlatılacak.

Açılışının 2 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan ‘Kafkasya Efsaneleri’ sergisi 12 Eylül tarihine kadar ziyaretçilere kapısı açık olacak .

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN