Müslüman aleminin manevi atmosferini dolduran mukaddes üç aylar, Ramazan ayıyla birlikte sona eriyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan bu özel dönemde, Müslümanlar dini duygularıyla dolu bir ibadet ve maneviyat yoğunluğu içerisinde bulunuyor.

Bu kutsal zaman dilimleri, Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerle süslüyor. Müslümanlar, bu özel günlerde gündelik hayatlarını sorgulama, yenileme ve zenginleştirme fırsatı buluyor.

Her yıl heyecanla beklenen bu dönem, Müslümanlar için ruhsal bir nefes alma ve manevi bir yolculuğa çıkma zamanı olarak kabul ediliyor.

Peki Kadir Gecesi ne zaman hangi gün? Kadir Gecesi 2024 hangi güne denk geliyor? İşte detaylar...

KADİR GECESİ NE ZAMAN HANGİ GÜN?

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2024 dini günler takvimini kamuoyuyla paylaştı ve Müslümanlar için önemli bir gün olan Kadir Gecesi'nin tarihini duyurdu. İslam inancına göre, Kadir Gecesi, Allah'ın Kur'an'ı Hz. Muhammed'e vahyettiği gece olarak kabul edilir ve bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilir.

Bu yıl, Kadir Gecesi'nin 5 Nisan 2024 Cuma gününe denk geldiği belirlendi. Ramazan ayının 27. gecesi olan bu özel gece, Müslümanlar tarafından yoğun bir ibadet ve dua ile geçirilir. Kadir Gecesi'nin bu yılın 27. gecesi olarak kutlanacak olması, Müslümanlar arasında büyük bir manevi coşku ve heyecan yaratıyor.

Kur'an-ı Kerim'de özel bir öneme sahip olduğu vurgulanan Kadir Gecesi, Müslümanlar için bir fırsat ve bereket gecesi olarak kabul edilir. Bu geceyi değerlendirmek isteyen Müslümanlar, ibadetlerini artırarak ve dualarını eksik etmeden geçireceklerdir. Ayrıca, Kadir Gecesi'nin ardından Ramazan Bayramı'nın kutlanacağı 10 Nisan tarihi de heyecanla bekleniyor.

Rönesans Holding kimin ortakları kimler? Rönesans Gayrimenkul sahibi nereli? Rönesans Holding kimin ortakları kimler? Rönesans Gayrimenkul sahibi nereli?

Kadir Gecesi

KADİR GECESİ MESAJLARI

Bu gece sema kapıları açılacak ve Allah'ın (C.C) rahmeti yağacak. Kadir Gecesi'nin kurtuluşumuza vesile olması dileğiyle…

Allah'ım sen bizleri bir Hak aşığı ve Hak rızası sevdalısı eyle. Nerede ve hangi şartlar altında olursa olsun bütün hareketlerimizi senin hoşnutluğuna bağlayım. Hayırlı Kandiller.

Allahım! Bizleri kin, nefret, hırs, hased, bencillik ve şehvet gibi hastalıklarla mücadele azmiyle gerilmiş tevazu ve mahviyet abideleri eyle. Hayırlı Kandiller.

Rabbim tüm günahlarımızı affet bizleri bu gece de bağışlanan kullarından eyle. Kadir geceniz mübarek olsun.

Bugün ettiğimiz her dua, derdimize deva, hastalarımıza şifa gönüllerimize huzur geçmişlerimize rahmet, evimize bereket getirsin.

Bugün ettiğiniz bütün duаlаr göklere yükselip, tek tek kаbul olup üzerinize sаğаnаk gibi yаğsın inşаllаh. Kаdir Geceniz mübаrek olsun.

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar... ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Kadir geceniz mübarek olsun.

Kadir Geceniz mübarek olsun..Bu günlerin feyzi üzerinize, Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, Nuru Ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.

Ey Çaresizlerin çaresi ve ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı! İçinde bulunduğumuz bu Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle Ya Rabbi! Hayırlı Kandiller.