Özel günlerde ‘Kadın Emeği Pazarları’ kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın girişimcilerin el emeği göz nuru hazırladıkları ürünlerini satmaları için fırsat yaratıyor.

Batıkent Rekreasyon Alanı’nda kurulan Anneler Günü Kadın Emeği Pazarı’nda kadınların el emeği ürünleri; takı, toka, hazırlamış oldukları yiyecek ve içecekleri satışa sunuldu.

Kadin Emegi Pazari 1

Pazar, Elvankent Kadın Lokali üyelerinin sergilediği dans gösteri ile başladı.

Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği pazarda stantlar, 11-12 Mayıs tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

Kadin Emegi Pazari 3

AMAÇ KADINLARA EKONOMİK DESTEK SAĞLAMAK

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Kadın ve Aile Şube Müdürü Özlem Süreyya Karaman, Kadın Emeği Pazarı’na olan yoğun ilgiden mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Anneler Günü dolayısıyla kadınlarımızın yapmış olduğu el emeği ürünlerini bugün Batıkent’te sergilemiş bulunuyoruz. İçlerinde bize başvuran kadın kooperatifleri ve bireysel girişimci kadınlarımız bulunuyor. Burada amacımız biraz olsun el emeği yapan üyelerimize, kadınlarımıza ekonomik destek sağlamak. Vatandaşlarımıza da en azından Anneler Günü hediyelerini buradan almaları için bir fırsat tanımış oluyoruz.”

Keçiören Başkanı Özarslan, Samsun’dan gelen bayrak ve toprağı teslim aldı Keçiören Başkanı Özarslan, Samsun’dan gelen bayrak ve toprağı teslim aldı

Kadin Emegi Pazari 4