Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunda feci kaza! Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunda feci kaza!

İstanbul'un Fatih ilçesinde polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yaklaşık 1 ton kaçak midye ele geçirilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube ekipleri, sabaha karşı Eminönü sahil kıyısında bir aracın kasasına deniz canlısı yüklendiğini fark ederek operasyon düzenledi. Yapılan kontrollerde, yasa dışı midye avcılığı yaptığı belirlenen M.A. ve Ü.A. isimli şahıslar yakalandı. Araç kasasında bulunan 36 çuval midyenin yaklaşık 1 ton ağırlığında olduğu tespit edildi.

Kaçak Midyeler Ankara'da Piyasaya Sürülecekti Ekipler El Koydu

52 BİN 484 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Gözaltına alınan şüphelilere, 1380 sayılı kanuna göre ‘yasak yerde midye avcılığı yapmak’ suçundan toplam 52 bin 484 lira para cezası kesildi. Ele geçirilen midyelerin, canlılığını sürdürebilmesi ve doğal yaşama katkı sağlaması için denize geri bırakıldığı bildirildi.

BÜYÜKŞEHİRLERDE PİYASAYA SÜRÜLECEKTİ

Avcılar tarafından kaçak olarak toplanan midyelerin, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde piyasaya sürülmek üzere avlandığı öğrenildi. Bu tür kaçak avcılık faaliyetlerinin önlenmesi için polis ekiplerinin denetimlerini sürdüreceği belirtildi.

Kaynak: İHA