Enflasyonla mücadele kapsamında atılacak yeni adımlar da toplantıda değerlendirilecek. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'a gerçekleştireceği ziyaretlerin hazırlıkları da masada olacak.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve bölgedeki insani durumun iyileştirilmesi için atılabilecek adımlar da kabine toplantısının gündem maddeleri arasında yer alıyor. Ayrıca, F-16 tedarik ve modernizasyon süreci de ele alınacak başlıklardan biri olarak belirtiliyor. Amerikan Kongresi'nden Türkiye'nin talebine itiraz gelmemesinin ardından F-16 satışına ilişkin sürecin başlaması önünde engel kalmadığı vurgulanıyor. Kabinede bu konuda teknik süreçlere ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

Çanakkale peş peşe sallanmaya başladı Çanakkale peş peşe sallanmaya başladı

Terörle mücadele de toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in Irak'a gerçekleştirdiği ziyaretlerin sonuçları ve Irak'taki PKK varlığının sonlandırılması için atılabilecek adımların ele alınacağı ifade ediliyor.