Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın teknik direktörlük için gündemine aldığı başarılı Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, Suudi Arabistan'da düzenlenmiş olan bir konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Mourinho, kendi çalışma stratejisi ve kariyeri hakkında bilgi verirken, futbolculara sosyal medyadan uzak durmaları yönünde tavsiyelerde bulundu ve Roma'dan ayrılma sürecini esprili bir dille anlattı.

Şehit Ömer Halisdemir anısına maraton düzenlenecek Şehit Ömer Halisdemir anısına maraton düzenlenecek

Suudi Arabistan'da gerçekleşen konferansta konuşan Jose Mourinho, çalışma stratejisini "Kariyerimde çalıştırdığım her kulübün yeteneklerini ve başarıya giden yollarını algılıyorum ve sahip olduğum olumlu şeyler üzerinde çalışıyorum" şeklinde özetledi. 

“OYUNCULARA DEĞİL TAKIMA KOÇLUK YAPIYORUM

Mourinho, kariyeri boyunca kazandığı 26 şampiyonluğa vurgu yaparak sosya medyada değil asıl sahada kendisini yarattığınıbelirtti. Ayrıca, kariyerindeki bir şampiyonluğu diğerine tercih etmek istemediğini de sözlerinde belirten Mourinho, Real Madrid'de Cristiano Ronaldo'ya teknik direktörlük yaptığı hatırlatılmasına üzerine de "Ben oyunculara değil bir takıma koçluk yapıyorum" şeklinde konuştu.

Futbolculara sosyal medyadan uzak durmalarını tavsiye eden deneyimli teknik direktör "Oyunculara tavsiyem sahada elinizden geleni yapın. Özel hayatlarınızı medyadan ayırmanızı rica ediyorum" dedi.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe başkanlığına seçilmesi durumunda Mourinho'yu teknik direktör olarak getireceğini açıklaması ve Beşiktaş'ın da Mourinho ile görüştüklerini bildirmesi, Portekizli teknik direktörün Türkiye'de gündem olmasına neden olmuştu. Mourinho'nun Suudi Arabistan'daki açıklamaları, kariyeri ve geleceği hakkında merak uyandırmaya devam ediyor. 

Editör: Tuğba Akkesen