Kızıl Hare (Ride On), Larry Yang tarafından yazılan ve yönetilen, Jackie Chan, Liu Haocun ve Guo Qilin'in başrollerinde yer aldığı 2023 Çin yapımı bir aksiyon drama filmidir. Film, eski tarz bir dublör sanatçısının ve onun dublör atının hikayesini anlatmaktadır. 7 Nisan 2023'te Çin'de gösterime girmiştir. Peki, Jackie Chan'in Kızıl Hare (Ride On) nerede çekildi? Kızıl Hare konusu ve oyuncuları kimler? Ayrıntılar haberimizde..

Kızılcık Şerbeti'nde Flaş Ayrılık! Yeni Sezonda Onlar Olmayacak: O İsim Herkesi Üzdü... Kızılcık Şerbeti'nde Flaş Ayrılık! Yeni Sezonda Onlar Olmayacak: O İsim Herkesi Üzdü...

Kızıl Hare Filmi Konusu

Lao Luo, ötenaziden kurtardığı doğumda deforme olmuş gösteri atı Red Hare ile çalışan üretken bir dublördür. Sekiz yıl önce geçirdiği ciddi bir yaralanma sonucu iflas eden Lao, merhum karısından boşandıktan sonra kızı Xiao Bao'nun velayetini de kaybetmiştir. Bir gece borç tahsildarlarıyla kavga eden Lao ve Red Hare, atın iflas eden şirket nedeniyle açık artırmaya çıkarılacağını öğrenirler. Lao, hukuk okuyan kızı Bao'dan hukuki yardım ister ve başlangıçta isteksiz olsa da Bao, erkek arkadaşı Naihua'nın hizmetlerini teklif eder.

Lao'nun borç tahsildarlarıyla kavgası viral olduktan sonra, Red Hare ile birlikte birkaç film için işe alınır ve Bao onun reklam temsilcisi olur. Ancak Bao, babasının tehlikeli gösteri çalışmalarından rahatsızlık duyar. Lao, Bao'yu utandırdıktan sonra, Naihua tarafından tiksintiyle karşılanır. Daha sonra Lao ve Red Hare bir gösteri sırasında ciddi şekilde yaralanır. Bao, Lao'nun evinde arama yaparken onunla gençken yaptığı başarısız bir toplantının CCTV görüntülerini kaydettiğini öğrenir. Duygulanan Bao, hastanede Lao ile barışır ve Lao, dublörlük yapmayı bırakacağına söz verir.

Bir gece borç tahsildarlarının Red Hare'i çalmaya çalıştığına tanık olan Lao, kısa bir yüzleşmenin ardından borcunu öder ve borç tahsilatının önde gelen haydutlarından Dami Ge'yi müritlerinden biri olmaya davet eder. Ertesi gün, Lao'nun çırağı Yuanjie, onu dublör çalışmasına saygı duruşunda bulunan filminde bir rol almaya davet eder. Lao, çekimler sırasında tehlikeli bir gösteriyi kendisi yapmakta ısrar eder, ancak Bao'nun sözlerini hatırladıktan sonra işi bırakır. Bao ile barışabilmesine rağmen Lao, Red Hare'in davasını kaybeder ve atı bir şirkete satmak zorunda kalır. Bao ve Naihua, şirketin CEO'su He Xin'i Red Hare'i geri göndermeye ikna eder. He Xin, Red Hare'in şirkete aitken kendini aç bırakmaya çalıştığını ve zaten iade etmeyi planladığını açıklar. Lao, Bao ve Naihua, Kızıl Tavşan ile yeniden bir araya gelirler.

Kızıl Hare Filmi Oyuncuları ve Karakterleri

Oyuncu Kadrosu

  • Jackie Chan: Lao Luo
  • Liu Haocun: Xiao Bao
  • Guo Qilin: Naihua
  • Wu Jing: Yuanjie
  • Joey Yung: Yingzi
  • Yu Ailei: Xiamao
  • Yu Rongguang: He Xin
  • Andy On: Dami Ge
  • Xiaoshenyang: Li Yan
  • Shi Yanneng: Dawei

Yapım Süreci

Yönetmen Larry Yang, Jackie Chan'in hayranıdır ve senaryoyu Kung Fu Dublörler hakkında bir belgesel izledikten sonra yazmıştır. Yang, Chan'e senaryosunu göndermiş ve revizyon talep edilmiştir. Revizyonu tamamladıktan sonra Chan, çekim davetini kabul etmiştir.

Kızıl Hare Filmi Nerede Çekildi?

Kızıl Hare Filminin ana çekimler Çin'de 27 Eylül 2021'de başlamış ve 10 Kasım 2022'de sona ermiştir. Çekimler Hengdian World Studios, Dongyang ve Pegasus Watertown, Jiangyin'de gerçekleştirilmiştir.

Yayın Tarihi

Film, 7 Nisan 2023'te Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de, 13 Nisan 2023'te ise Malezya'da gösterime girmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ