İzmir’in Menderes ve Selçuk ilçelerinde dün çıkan orman yangınlarına, günün ilk ışıklarıyla birlikte yangın söndürme uçakları ve helikopterler ile müdahale edilmeye yeniden başlandı.

İzmir'de Başlayan Orman Yangınları Söndürülmeye Çalışılıyor (3)

YANGINLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Menderes ilçesinde, saat 13.00 sıralarında Karacadağ mevkiinde bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, havanın aydınlık olduğu sürece 4 uçak, 8 helikopter, 25 arazöz, 6 su ikmal aracı ve 4 dozer ile yangına müdahale etti. Havanın kararmasıyla birlikte gece görüşlü helikopterler ve karadaki ekiplerin müdahalesi gece boyunca sürdü.

Selçuk ilçesi Pamucak mevkiinde saat 17.00 sıralarında çıkan yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yine 4 uçak, 8 helikopter, 44 arazöz, 14 su ikmal aracı ve 5 dozerle havanın aydınlık olduğu saatlerde ilk müdahalelerini gerçekleştirdi. Havanın kararmasıyla birlikte yangın söndürme çalışmaları, gece görüşlü helikopterler ve karadaki ekiplerin müdahalesiyle gün doğumuna kadar devam etti.

İzmir'de Başlayan Orman Yangınları Söndürülmeye Çalışılıyor (1)

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde orman yangını Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde orman yangını

Yangın söndürme uçakları, helikopterler ve kara müdehalesiyle her iki taraftaki yangın söndürülmeye çalışılıyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahhim Yumaklı, "Yangın söndürme uçaklarımız, helikopterlerimiz ve kara gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaynak: İHA