Dereköy; “Hiçbir zaman da maksadımızı kimseden gizlemedik. Çünkü ben bu şehre hizmet etmek istiyorum” dedi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığında konuşma gerçekleştiren Polatlı Belediye Başkan Aday Adayı İlhan Dereköy şu ifadelere yer verdi; Bugün İYİ Parti Polatlı İlçe Belediye Başkan aday adaylığımla alakalı bir basın toplantısı düzenlemek üzere sizlerle bir araya geldik. Polatlı’da olduğum günden bugüne elimden gelen hizmeti, gayreti vermeye çalıştım. Ben Mehmet Akif Mahallesi’nde doğdum. Kenar bir mahalle de doğdum. O mahallenin bir evladıyım. Yani hiçbir zamanda o mahalleden kopmadım. Bununla da gurur duyuyorum. Yani doğduğum, büyüdüğüm mahalleyi hiçbir zaman unutmadım. Hiç kimsenin adamı olmadım. Ben halkın yanında olmak üzere çıktım. 30 yıllık kamuda hizmetim oldu. 4-5 yıl kadar Ankara üniversitesinde geri kalan 25 yıl Hacettepe Üniversitesi’nde görev yaptım. Yaklaşık 25 yıllık kamuda yönetici pozisyonunda çalıştım. Polatlı’da farklı STK’larda görev yaptım. Farklı derneklerde görev yaptım. Bunlarda hep kurucu başkan olarak görev yaptım. Özellikle Polatlı’da doğduğum, büyüdüğüm mahalle de o birlik, beraberlik, bütünlüğü sağlamak anlamında Mehmet Akif Mahallesi kurucu dernek başkanlığını yaptım ve o mahallede ki insanları bir araya getirmek için elimden gelen gayreti gösterdim. Bugün Mehmet Akif Mahallesi’de Polatlı’nın en önemli kurucu mahallelerinden üç dört tanesinden bir tanesi. Mahallemizin elinden tutmaya çalıştık. Bir araya getirmeye çalıştık. Doğduğum, büyüdüğüm mahalleden hiçbir vakit ayrılmadım. O mahalle ile hiçbir zaman irtibatımı koparmadım. Orada içtiğim bir çayın emin olun tadı benim için her zaman çok farklıdır, çok kıymetlidir. Daha sonra Polatlı’da Türk Ocakları kurucu başkanlığını yaptım. Orada çok güzel konferanslar verdirdik Polatlı’nın gençlerine, Polatlı’nın insanlarına. Çok değerli akademisyenleri davet ettik. Orada benim için en öneli yaptığım iş nedir derseniz, bu Suriye’deki iç savaş, iç karışıklıkta oradaki yetim, garip çocuklar için burada yaklaşık 2 tır kamyon dolusu gıda, battaniye, kıyafet, bebek maması iki gün içerisinde Polatlı halkının teveccühü ile toplayıp oraya gönderdik. Oranın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Benim hayatımda taşıyabileceğim en önemli gurur madalyalardan bir tanesidir.

İYİ Partili İlhan Dereköy Polatlı Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı (2)

BEN BU ŞEHRE HİZMET ETMEK İSTİYORUM

“2019 yılında siyasette bir teklif geldi. Yetkin Öztürk tarafından Ankara İl Başkanı iken. İYİ Parti’den Polatlı Belediye başkan adayı olur musun dedi. Bende kendisinin bu teklifine sıcak baktım. O dönemde kamudan istifa ettim. O dönemde malumunuz CHP ile İYİ Parti arasında ittifak vardı. İttifak CHP üzerinde sağlanacağı rahmetli Sami Çay, Allah gani gani rahmet eylesin. Yeri gelmişken de söyleyelim. Mesela Belediye Başkanlığı yapmış olmak değil. O görev bittikten sonra hatta ve hatta vefat ettikten sonra güzel anılabilmek. Sami abimizde, büyüğümüzde gerçekten Polatlı’da çok değerli bir insandı ve herkes tarafından da saygıyla anıldı. Allah herkese öyle belediye başkanlığı yapıp, yaptıktan sonra siyasete girdiği gibi çıkanlardan eylesin. O dönemde o aday olunca biz tekrar kurumumuza geri döndük. Daha sonra Yetkin Başkan tarafından 2022 yılında bana tekrar bu konuda bir teklif geldi. Polatlı’da ilçe başkanlığıyla alakalı. Malum ilçe başkanı Muharrem Başkan görevinden istifa etmişti. Buraya ilçe başkanı olarak gelir misin dedi ve bende bütün bu kamudaki her şeyimi bırakarak onun bir sözüyle istifa ettim ve geldim yani emekli olmadan geldim. Çünkü o rica edince bizde buraya gelme gereğinde bulduk. Tabi siyasette hiçbir şeyin garantisi yoktur ama Polatlı Belediye Başkan adaylığım hususunda kendilerinin de bu konuda desteği olmuştu. Bu yola o nedenle de çıktık. Hiçbir zaman da maksadımızı kimseden gizlemedik. Çünkü ben bu şehre hizmet etmek istiyorum.

BEN POLATLI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM

“Ben Polatlı için elimden geleni yaptım. Farklı STK’larda görevde yaptım. Hepimizin bu Türkiye’ye borcu var. Şimdi de Polatlı’da İYİ Parti İlçe Başkanı olarak o tarihte yaklaşık bir yıla aşkın süredir burada ilçe başkanı olarak tüm arkadaşlarımla, gençlerle, değerli hanımefendilerle, yönetim kurulu üyelerimizle, beyefendilerle hep birlikte yol aldık ve emin olun şunu ben söylemiyorum herkes söylüyor. Herkesin söylediği bir şeyi de söylemekte beyis yoktur. Çünkü marifet iltifata tabidir. Ama fazla mütevazi olma gerçek sanırlar diye de bir söz vardır. Biz bir yılı aşkın süredir Polatlı’da çalmadık kapı, dokunmadık gönül, sıkılmadık el bırakmadık. Kapı kapı her yeri gezdik. Polatlı’nın her köşesini, köyünü, caddesini, sokağını, sanayisini, esnafını, ev ziyaretleri, düğünlerinde hemşehrilerimizin yanında olduk, cenazelerinde kötü günlerinde, acı günlerinde yanında olmaya gayret ettik, gençlerimizle cafeler de onların sıkıntılarını dinledik notlar aldık. Yani Polatlı’da yapılması gereken işlerle alakalı gezerken sıkıntıları da çözebilmek için elimizden gelen notlarımızı aldık ve ileriye dönük bir perspektif çizdik. 1 Kasım itibariyle ben Polatlı İYİ Parti İlçe başkanlığı görevimden partimizin belirlediği ilkeler çerçevesinde ben ilçe başkanlığından istifa ettim ve bugün itibariyle de Polatlı Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyorum sizlerin huzurunda. Bu süreçte bana çok büyük destek veren partililerimiz oldu, gençlerimiz oldu.”

İYİ Partili İlhan Dereköy Polatlı Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı (4)

BEN BU ÇIKTIĞIM YOLDA MÜCADELEME DEVAM EDİYORUM

“Ben bu yola çıkarken hiç kimsenin adamı olarak çıkmadım. Hiçbir STK’nın, hiçbir iş adamının, hiçbir zenginin adamı olarak bu yola çıkmadım. Böyle bir ot yığınları vardır. Ot yığınlarını alttan tutuşturduğunuz vakit o daha hızlı yanar. Ben en alt tabakadan o halkımızın içinden, o halkımızın bir ferdi olarak onlarla birlikte hemhâl olmak için çıktım. O gece kondu semtinde bağdaş kurdum, çay içtim.  Ben bu çıktığım yolda mücadeleme devam ediyorum. Aday adaylığımı açıklıyorum. Genel merkezimizin vereceği takdir karar neyse ona bakacağız. Ben bu şehre hizmet edeceğim. Kimsenin adamı olmayacağım. Halka hizmet edeceğim. Görev bittikten sonra da anlım açık başım dik vatandaşın içinde dolaşacağım. Çünkü hiçbir mevki, makam, şan, şöhret kalıcı değildir. Mesele öldükten sonra iyi anılabilmektir.”

İYİ Partili İlhan Dereköy Polatlı Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı (3)

BİZ BURAYI ALACAĞIZ BEN BURANIN ÇOCUĞUYUM

“Biz Yetkin Başkanla çok uzun süredir tanışırız. Yaklaşık 30-35 yıla yakın tanışıklığımız var. Aile bağımız var. Çocukları Ataberk, Göktuğ bana amca der. Benim çocuklarım Hüseyin, Gamze ona amca der. Öyle bir bağımız var. Böyle bir arkadaşlığımız, dostluğumuz var. Benim oğlumun da nikah şahididir kendisi.2019’da da kendisi bana böyle bir adaylık teklif etmişti. Ben hiç amasız fakatsız kendisinin dediği bu teklifi kabul ettim ve kurumdan istifa ettim aday olamadık. Bir şey demedik görevimize döndük. Daha sonra da böyle ilçe başkanlığıyla ilgili bir teklif olunca biz ilçe başkanı olduk. Görevimize başladık ve kendisiyle yaptığımız görüşmelerde hatta teşkilat başkanımız Ankara milletvekilimiz Koray Bey’de inşallah seni oraya Polatlı Belediye Başkanı yapacağız, elimizden gelen desteği vereceğiz dedi. Yetkin Bey’de bu noktada desteğini vereceğini söyledi. Dolayısıyla ben aday adayıyım. Genel başkanda inşallah bizi takdir edecek ve bu süreçte Polatlı’ya aday olacağız. Her yerde bize ilgi alaka teveccühü çok fazla. Yani siyaset matematik değildir. Biz bugün her siyasi partiyi kucaklıyoruz. Her siyasi partili mensuptan bize ciddi anlamda destek geliyor. Biz burada aday olduğumuz takdirde Polatlı Belediyesini alacağımızdan zerre şüphem endişem yok. Biz burayı alacağız. Ben buranın çocuğuyum.”

CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti! CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti!

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ