İYİ Parti'de uzun yıllar görev yaptıktan sonra CHP'ye geçen Prof. Dr. Taner Demirer'in siyasi kariyerinin nasıl bir hale geleceği merak ediliyor. İç hastalıklar uzmanı olan Taner Demirer, Türkiye'de tanınmış bir isimdir. Peki, İYİ Parti'den CHP geçen Prof. Dr. Taner Demirer kimdir? Nereli?

Prof. Dr. Taner Demirer kimdir?

Prof. Dr. Taner Demirer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1984'de mezun oldu. 1987-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu. İç hastalıkları ihtisasını Wisconsin Tıp Fakültesi'nde ve tıbbi onkoloji, hematoloji ve kemik ihtisasını tamamladı. Washington Üniversitesi Fred Hutchinson Kanser Merkezi'nde kemik iliği nakli. “Olağanüstü Klinik Araştırma” Enstitüsü tarafından doğrulanmıştır.

Prof. Dr. Demirer, Ekim 1999'da Ankara'da Numune Hastanesi'nde Türkiye Sağlık Bakanlığı'na bağlı ilk kemik iliği nakli merkezini kurdu ve Ekim 2001'de bu birimin müdürü oldu. 

Dr. Demirer, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Avrupa Bilimler Akademisi asil üyesi ve Dünya Akademiler Birliği seçici kurul üyesidir. Uluslararası düzeyde bilimsel çalışmaları ve başarılarıyla tanınan bir isimdir.

Uzun yıllar İYİ Parti'de görev yapan Prof. Dr. Taner Demirer'in CHP'ye katılması siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

Prof. Dr. Taner Demirer kaç yaşında?

Prof. Dr. Taner Demirer'in kaç yaşında olduğu bilinmiyor.

Demet Ersoy dizileri ve filmleri hangisi? Oyuncu Demet Ersoy eşi kimdir? Demet Ersoy dizileri ve filmleri hangisi? Oyuncu Demet Ersoy eşi kimdir?

Prof. Dr. Taner Demirer nereli?

Prof. Dr. Taner Demirer'in nereli olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

Editör: ÖMER YILDIZCI