İYİ Parti’de Meral Akşener’in genel başkanlıktan ayrılması ve Müsavat Dervişoğlu’nun başkanlığa gelmesinin ardından hareketli günler yeniden başladı.

Kurban Bayramı programları netleşti: Hangi lider, nerede olacak? Kurban Bayramı programları netleşti: Hangi lider, nerede olacak?

İYİ Parti’den yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Başkanlık Divanı'nda yer alan Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Başkanlığı, ‘Ekonomi Politikaları’ ve ‘Kalkınma Politikaları’ başkanlıkları olarak ikiye ayrıldı.

iyi parti istifa-2

MEHMET ASLAN VE ALİ DEMİR BAŞDANIŞMAN OLDU

Partinin yeni Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun danışmanı olarak ise Mehmet Aslan ve Ali Demir atandı. İki isim Genel Başkan Başdanışmanları olarak görev yapacak.

Öte yandan, 31 Mart yerel seçimlerinde umduğunu bulamayan İYİ Parti, köklü bir değişikliğe hazırlanıyor. Meral Akşener’in genel başkanlıktan ayrılması ve göreve Müsavat Dervişoğlu’nun gelmesi sonrası geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Eski Genel Başkanı Meral Akşener tarafından görevden alınan Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, yeniden göreve getirileceği iddia edilmişti. Yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu, Yıldırım'ı tekrar Ankara İl Başkanı olarak atamaya hazırlanıyor.

Ayrıca, İYİ Parti’den istifa eden 28. dönem Ankara milletvekili Yüksel Arslan'ın partisine geri dönüşü de gündemde.

Editör: Öykü Karabacak