İYİ Parti seçimlerin ardından geçen üç günün sonunda sessizliğini bozarak, basın açıklaması düzenledi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması ile, ‘İYİ Parti ittifaktan ayrıldı mı’ diye sorulan sorulara da cevap vermiş oldu.

İYİ Parti cephesinden Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazananı yoktur. 28 Mayıs yeni bir bakış açısının, yeni bir değerlendirmenin yapılacağı seçim olacaktır. Milletimizin Cumhur İttifakı'nı salt çoğunluğun üzerinde bir milletvekili sayısına ulaştırdığını görüyoruz. İstediğimiz oy oranına ulaşamasak da oylarımızı koruduğumuz görülmektedir. Yol haritamızı kapsamlı bir şekilde belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“MAHALLİ İDARELER SEÇİMİNE DE HAZIRLANMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

"Önümüzdeki 11 günlük süreçte cumhurbaşkanı seçimine odaklanacağız. 2. tur seçiminde Millet İttifakı kazanacaktır” diyen Zorlu, “10 ay sonra gerçekleşecek mahalli idareler seçimine de hazırlanmaya başlayacağız parti olarak. Partimiz Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13. Cumhurbaşkanı olması için var gücüyle çalışmaya devam edecektir” dedi.

CHP'de sıcak gelişme! Tüm MYK üyeleri istifa etti... CHP'de sıcak gelişme! Tüm MYK üyeleri istifa etti...