İYİ Parti lideri Akşener: "CHP'nin bu jest isteme işleminden bıktım, usandım, midem bulanıyor artık" İYİ Parti lideri Akşener: "CHP'nin bu jest isteme işleminden bıktım, usandım, midem bulanıyor artık"

Son olarak partinin aday adaylarından İlhan Dereköy’ün istifa etmesi ve yaptığı açıklamada yüzlerce İYİ Partilinin de kendisiyle birlikte istifa ettiğini dile getirmesi sonrasında İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığından henüz bir açıklama gelmedi. Bununla birlikte diğer aday adayı Zuhal Babaözü’nü aday göstermesi beklenen İYİ Parti’de o konuda da bir açıklama yapılmaması “İYİ Parti Polatlı’da aday çıkarmayacak mı?” sorusunu gündeme getirdi.

2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala Polatlı’da aday belirleme çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar Polatlı’da 7 aday seçim yarışına dahil oldu. YSK seçim takvimine göre listelerin teslim edileceği son gün olan 20 Şubat tarihinden önce Polatlı adayını açıklaması beklenen siyasi partilerden biri de İYİ Parti idi. Fakat son yaşanan gelişmeler sonrası sessizliğe bürünen İYİ Parti hakkında şimdi de “Aday çıkarmayacak mı?” sorusu gündeme geldi.

İLHAN DEREKÖY’ÜN İDDİALARI DOĞRU MU?

Polatlı’da iki yıla yakın bir süredir ilçe genelinde seçim hazırlığı yapan ve aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan İlhan Dereköy’ün partisinden istifası, İYİ Parti’de dengeleri değiştirdi. “Birilerine seçim kazandırmak için” ifadeleri ile aday gösterilmediğini ve oyalandığını belirten Dereköy, aynı gün yaptığı açıklamada İYİ Parti Polatlı İlçe Teşkilatından kendisi ile birlikte yüzlerce üyenin de istifa ettiğini öne sürmüştü. İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığından bu konu hakkında da bir açıklama yapılmadı. İYİ Parti Polatlı Teşkilatının bu olay sonrasında iyice kabuğuna çekilmesi, parti içinde suların hala durulmadığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DURUM NETLEŞECEK

Listelerin İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmesine bir haftalık bir zaman kaldı. İYİ Parti Polatlı Belediye Başkan Aday adayı olan iki isimden birinin ani istifası sonrası gözler diğer aday adayına çevrilmişti. Diğer Aday Adayı Zuhal Babaözü’nün aday gösterilmesi beklenirken bu konuda da parti yönetimi sessiz kalmayı seçti. Bu da vatandaşlar arasında “İYİ Parti aday çıkarmayacak mı?” söylentilerine neden oldu. Polatlı’da genel seçim oy oranına göre üçüncü parti konumunda bulunan bir partinin bu şekilde içine kapanması yerel seçimlerin adım adım yaklaştığı böyle bir zamanda şaşkınlık yarattı. Önümüzdeki günlerde İYİ Parti’nin Polatlı’da seçim yarışına dahil olup olmayacağının netleşmesi bekleniyor.

(POLATLI POSTASI GAZETESİ - SİNEM KOPAR DİNDAR)