İYİ Parti kadının siyasetteki yerine yönelik tabuları yıktı

Bu haber 17 Şubat 2021 saat 8:01 'de eklendi.

İYİ Parti Polatlı Kadın Kolları Başkanı Sultan Özdoğan İYİ Partinin Türkiye’de kadınların siyasete katılması siyasi olarak toplumsal dengeyi sağlaması yaşadığı coğrafyada ki insanlara hizmet etmesi anlamında, kadınlara en çok söz hakkı tanıyan ve yer veren parti konumunda olduğunu belirtti. Yine siyasi partiler içinde kadın bir genel başkana sahip olan İYİ Partinin kadınların siyasete katılımını arttırmak için siyasetteki en iyi örnek olduğunu vurgulayan Özdoğan, “Kadın üretkenlik demektir, kadın emek ve umut demektir. Toplumun ve ailenin temel taşı olan ve maalesef İYİ Parti siyaseti dışında atıl halde bırakılmış olan bereketin simgesi kadınlarımız İYİ Partide olduğu gibi aslında siyasetten sivil topluma ne kadar başarılı olduğunu ispat edebilir. Ancak ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi olan ve genel başkanımız Meral Akşener’in büyük hassasiyetle yaklaştığı toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmamasından sürekli yakınıyoruz. Ancak İYİ Partinin kurulması ve siyasi arenada kendini göstermesi ile birlikte parti kadrolarında neredeyse yarı yarıya oranda siyasetin içinde var olan biz kadınların siyasete yaptığımız naif dokunuşlar ile pek çok sorunu pek çok meseleyi çözüme kavuşturduğumuz görünüyor. Şunu açık ve net ifade etmemiz gerekiyor. Kadınlar bir fiil siyasetten tutun da sivil toplum hayatına kadar ne kadar işin içinde olursa Türkiye hem istenilen refah seviyesine kavuşacaktır hem de kalkınma ivmesi millet odağının verdiği anlayışla daha da hızlanacaktır.

BİR AİLE OLARAK KADINLARIN SORUNLARINA YÖNELECEĞİZ

İYİ Parti Polatlı Kadın Kolları Başkanı Sultan Özdoğan “Hep beraber kadınlarımızın toplumdaki değerini ve yerini arttıracak, sadece oy için değil kadınlarımızın sorunları ile ilgili çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bizim Genel Başkanımız bir kadın. Bence bir kadının toplumdaki yerini, değerini ve önemini bir kadın anlar. Çünkü kadınlarımız Türkiye’de gerçekten çok problemi var. İnanıyorum ki kadını bir kadından daha iyi kimse anlayamaz. İnşallah bundan sonra birlik beraberlik içerisinde bir aile olarak kadınların sorunlarına yöneliriz. “dedi.

BİR KADIN OLARAK BU PARTİNİN BİR NEFERİ OLARAK GURUR DUYUYORUM

İYİ Parti Polatlı Kadın Kolları Başkanı Sultan Özdoğan “Ayrıca İYİ Partinin sadece Türkiye’nin refaha ermesi noktasında tek alternatif parti olmasının yanında bir konuda da hem tabuları kırmış hem de kadınlara bir yol açmıştır. Sürekli tartıştığımız ve konuştuğumuz mesele kadınların neden siyasetten uzak durduğu noktasıdır aslında bu sorunun cevabı basittir. Çünkü siyasi partilerde yeteri kadar kadına önem verilmemiş ve siyasi kadrolarda yeteri sayıda kadın değerlendirilmemiştir. İşte bu anlamda İYİ Parti sadece siyasete katkı yapmamış toplumun onlarca yıldır tartıştığı ve dertlendiği kadınların siyasette aktif olamamasına yönelik dertlenişleri ortadan kaldırarak toplamada Türk kadınına da büyük fayda sağlamıştır. Kadınımız siyasi karar mekanizmalarında ne kadar çok görev alır ve temsiliyet hakkı ne kadar artarsa toplumda tartışılan kadın varlığına yönelik sorunlarda bir o kadar çabuk ortadan kalkmış olacaktır. Kadınların siyasal yaşama katılımında bu anlamda partimin bu kadar çok kadın siyasetçi aktif siyasete dahil etmesinden dolayı bu partinin bir neferi olarak gurur duyuyorum. Biz İYİ Parti olarak her zaman milletimiz için üzerimize düşeni hakkıyla yapacağız. Bu anlamda kendisi de bir kadın olan sayın gelen başkanımız Meral Akşener partimizin genel merkez yöneticileri ve İYİ Parti Ankara İl Başkanımız Yetkin Öztürk’e siyasi olarak aktif çalışmamızı ve varlığımızı hissettirmemizi sağladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.