İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Peki Adnan Beker kimdir? Adnan Beker kaç yaşında? Adnan Beker nereli? İştem merak edilenler...

Adnan Beker kimdir?

Ankara'nın köklü ailelerinden Beker ailesinden Adnan Beker, 28. dönem Ankara milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti'den aday gösterildi ve seçildi.

1964 yılında Ankara'da doğan Adnan Beker, aslen Yozgat'ın Çadırardıç köyündendir. Genç yaşta ticarete atılan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterdi.

İş hayatındaki başarılarının yanı sıra, Adnan Beker sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler aldı. TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği ve çeşitli STK, vakıf ve dernek başkanlıkları yaptı.

Adnan Beker, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Siyasi kariyerine 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin Pursaklar Belediye Başkan adayı olarak başlayan Beker, 2019 yılında İYİ Parti'ye katılarak Çankaya Belediye Meclis Üyesi seçildi. Beker, dört yıl boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Grup Başkanvekilliği görevini yürüttü.

2023 yılında yapılan genel seçimlerde İYİ Parti'den Ankara milletvekili seçilen Adnan Beker, yeni dönemde Ankara'nın sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağını söyledi.

Adnan Beker'in seçilmesi, Ankara'nın köklü ailelerinden birinin siyasete yeniden dönmesi olarak yorumlandı.

Adnan Beker kaç yaşında?

Adnan Beker 1964 yılında doğmuştur ve 2023 yılında 59 yaşındadır.

Adnan Beker Neden İstifa Etti?

Adnan Beker sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "KAMUOYUNA SAYGILARIMLA 

Hayatım boyunca doğruluğu ve dürüstlüğü ilke edindim. Attığım her adımda, çıktığım her yolda daima “önce ülkemin, önce milletimin menfaati” dedim. En büyük hayallerim hep ülkem için oldu. Bu da elbette çok çalışmakla mümkündü. 

Bu vesileyle,
Ülkemizin her yerinden, her kesiminden bir araya gelen yol arkadaşlarımızla birlikte İYİ Parti'yi kurduk. 25 Ekim 2017’den beri İYİ Parti'nin başarısı için gece gündüz demeden, var gücümle, her alanda mücadele ve emek verdim.

Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Ankaralı Hemşehrilerim,

Ankara’mızda yaşayan başta siz değerli Ankaralı hemşehrilerimin ve esnaflarımızın olmak üzere bana gelen tüm talepleri gücüm yettiğince dile getirmek, mümkün olduğunca yerine getirmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla 2019 Yerel Seçimlerinde sizlerin teveccühü ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildim. Çok şükür görevimi büyük bir özveriyle yerine getirdim.

Dört yıllık görev sürem boyunca 200 binden fazla vatandaşımızı ve partilimizi ABB İYİ Parti Grup Başkanlığımızda ağırladık. Sokağa indik; Ankara’mızı mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy gezdik. İlçe ilçe Ankara’mızın problemlerine doğrudan temas ettik.  

14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde, Grup Başkanvekilliği görevimden ayrıldıktan sonra İYİ Parti üyelerimizin yüksek teveccühü ile temayül yoklamasında 3 bin 632 oy alarak, parti içi rekorla Ankara 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldum.

Partililerimiz, yol arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ile beraber soluksuz bir seçim kampanyası yürüttük. Seçim bölgemde İYİ Parti’nin oyunu hep birlikte artırdık. 

Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Esnaf Birliklerimiz , Köy ve Mahalle Muhtarlarımız ve gençlerimiz ile sürekli bir araya geldik. Taleplerini TBMM çatısı altında dile getirdik; soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri verdik. 

Bu zamana kadar, başta Ankara'da yaşayan kıymetli hemşehrilerime hizmet olmak üzere, İYİ Parti'nin başarısı için durmadan, yorulmadan çalıştım. Bu süreçte benimle beraber yürüyen tüm yol arkadaşlarıma tek tek teşekkürlerimi iletiyorum.

Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Hemşehrilerim,

İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti İlçe Başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti’ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl  olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır.

BJK Yönetim Kurulu Üyesi Onur Göçmez kimdir? Onur Göçmez kaç yaşında nereli ne iş yapar? BJK Yönetim Kurulu Üyesi Onur Göçmez kimdir? Onur Göçmez kaç yaşında nereli ne iş yapar?

Büyük Türk Milleti’ne ve Ankara'mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim.
Saygılarımla.

Ankara Milletvekili
ADNAN BEKER"