İYİ PARTİ 4. YIL KUTLAMALARINA POLATLI VE ANKARA’DAN YOĞUN KATILIM

Bu haber 25 Ekim 2021 saat 11:37 'de eklendi.

İYİ Parti’nin 4. kuruluş yıldönümü nedeniyle İstanbul Haliç Kongre Merkezinde dün düzenlenen kutlamalara Başkent Ankara’dan ve Polatlı’dan yoğun bir katılım gerçekleşti. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk önderliğinde Polatlı dahil merkez ve ilçelerden kaldırılan otobüsler ve araçlarla konvoy halinde İstanbul’daki kutlamalara görkemli bir katılım sağlandı. Polatlı’dan İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan ve yönetimi de katıldı.

AKŞENER: BİZ TÜRKİYE İÇİN TOPLANDIK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “4 yıl evvel İYİ Parti’yi 25 Ekim 2017’de bu iradeyle kurduk ve dediler ki ‘çıkmayın yola başaramazsınız’, bu yağmurun altında burada bulunan irade dedi ki başaracağız, başaracağız, başaracağız. İktidara yürümüyor, koşuyoruz. ‘Boş yere uğraşmayın dağılırsınız’ dediler. Biz Türkiye için toplandık. Türkiye’de iyi şeyler olacağına inancımızla toplandık. Ve bir mucizeyi başardık. Torunum Pars’a bile iftira atıldı. Ama biz iyi insanlarız, adaleti bu ülkeye getirecek Ömer’in yolunda yürüyen insanlarız. Türkiye’de İYİ Parti kurulmasaydı siz bu iradeyi göstermeseydiniz Türkiye nasıl bir Türkiye olacaktı? Allah her birinizden razı olsun. Bugün bu yağmurda bu iradeyi gösteren kardeşlerim haramiler gidiyor. İYİ’lerle Türkiye’de her türlü güzellikler mümkün başaracağız başaracağız başaracağız” dedi. Partililere seslenen Akşener, “Bugün burada; 4 yıllık kutlu yolculuğumuzda, bir dönüm noktasındayız. Çünkü Türkiye, yeni bir çağrıyı bekliyor. Yüreğimde; Hatice’nin, Fatma’nın, Ayşe’nin, Nene Hatun’un, Halide Edip’in heyecanı var. Mavi Gözlü Bozkurt’umuz Mustafa Kemal Atatürk’ün, mücadelesi var. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, herkesi kucaklayan, turan hayali var. Rahmetli Demirel’in, rahmetli Özal’ın, kalkınmış büyük Türkiye vizyonu var. Cumhuriyetin ve hürriyetin, adaletle yükselişi var” dedi.

MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR

Milletin kendilerini çağırdıklarını belirten Meral Akşener, “Biz de, milletimizin bu kutlu çağrısına, daha çok çalışarak karşılık vereceğiz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Hazreti Ömer’in adaletini, hep hatırımızda tutacağız. Mahkemelerde, ısmarlama davalara izin vermeyeceğiz. Adil bir Türkiye için çalışacağız. Toplumumuzun her kesiminin avukatı; kendimizin ise savcısı olacağız” dedi.

İSTANBUL SZÖLEŞMESİNİ HAYATA GERÇİRECEĞİZ

İstanbul Sözleşmesi hayata geçireceklerini söyleyen Akşener, “Kadınların fiziksel, psikolojik ve ekonomik olarak, baskı, şiddet ve işkence görmesini, görmezden gelmeyeceğiz. Öldürülen her kadın, devletin sorumluluğundaydı. İktidardakiler, onlara sahip çıkmadı. Ama bizimle birlikte, kadınlar artık sahipsiz kalmayacak. İYİ Parti iktidarında kadın, iş gücüne daha fazla katılacak. İş hayatında hak ettiği değeri görecek” dedi. Ortak akıl vurgusu yapan Akşener, “Milletin sırtından, tüm keneleri söküp atacağız. Devletin kontrolünü, kişilere değil, yasalara, kanunlara ve kurallara bağlayacağız. Bu ülkede torpil devri, önceden hazırlanan listeler ve mülakatlar, artık son bulacak” dedi.

RAHATLAMIŞ BİR TÜRKİYE OLACAĞIZ

Çocuklara yönelik, her türlü şiddetin önüne geçeceklerini belirten Akşener, “Çocuklarımız, güzel şartlarda büyüyecek, eğitim alacak, ve ülkelerine faydalı bireyler olacaklar” dedi. Akşener, Rüzgârgülü ile ARTAGAN projelerini de anlatarak, “Medya özgür ve adil düzende, olması gerektiği gibi toplum yararına çalışan, kurumlar haline gelecek. TRT, vergisini ödeyen herkesin kanalı olacak, her kesime hizmet verecek” dedi. Dış politika ile ilgili konuşan Akşener, “Atatürk’ün koyduğu o büyük vizyona uygun şekilde düşman değil, dost kazanan bir anlayışla adımlar atacağız. Sığınmacı sorununu çözmeye yönelik hamleleri de gelir gelmez, süratle yapacağız. Sığınmacılar, vatanlarına kavuşurken, biz de, ekonomik ve sosyal anlamda, rahatlamış bir Türkiye olacağız” dedi.

ÖZTÜRK: İKTİDARA YÜRÜYORUZ!

İYİ Parti’nin kurulduğu günden bugüne hızla büyüdüğünü ve vatandaşların kendilerini çağırdığını ifade eden İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, “Bundan sonraki büyük hedefimiz Türkiye’de birinci parti olmaktır. Genel Başkanımızın Başbakanlık hedefi bizim için sözdür, sözde bizim için namustur. Onun sözünü asla yere düşürmeyeceğiz. Ben Başkentin il başkanı olarak and içtim, sizlerin adına söz verdim ve inşallah Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da partimizi birinci sıraya taşıyacağız. Bundan hiç şüphem yok. İnanan ve çalışan bunu başarır. Partimizin üye sayısı her geçen gün artıyor. Millet bizi çağırıyor. Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde ilk seçimlerde Türkiye’nin birinci partisi olma yolunca emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.