İTİRAZ REDDEDİLDİ!

Bu haber 07 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Gazi (Şehitlik) Mahallesi “Yençok” İmar Plan Notu İlavesine itiraz konusu Perşembe günü gerçekleştirilen belediye meclisi ağustos ayı ikinci toplantısında görüşüldü. İtiraz konusuna İmar ve Bayındırlık Komisyonu red kararını uygun gördü. Mecliste oylaması yapılan karar oy çokluğuyla kabul edildi.

KARARI CUMHUR İTTİFAKI ONAYLADI MİLLET İTTİFAKI REDDETTİ

Enver Yıldırım’a ait 16.07.2021 ve 27.07.2021 tarihli Gazi (Şehitlik) Mahallesi “Yençok” İmar Plan Notu İlavesine itiraz konusu İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından planlama alanının bütününde yapılaşmayı ve silüeti olumsuz etkileyecek herhangi bir durumun oluşmayacağı nedeniyle reddi uygun görüldü. Polatlı Belediyesi Ağustos ayı son toplantısında görüşülen komisyon kararına AK Parti ve MHP grubu onay verdi. CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri ise komisyon kararırın uygun olmadığı yönünde görüş belirterek ret oyu kullandı.

İTİRAZIN REDDEDİLME NEDENLERİ

İmar ve Bayındırlık Komisyonunun itiraz konusuna reddine ilişkin okunan kararda; “16.07.2021 ve 27.07.2021 tarihli Enver Yıldırım’a ait aynı içerikli dilekçeler ile yapılan itirazın Polatlı Gazi (Şehitlik) mahallesi mevcut onaylı imar planının ihlalimize tebliğ edilen mahkeme kararları gereği yürürlükte olduğu imar planı notu ilavesinin 7220 sayılı yasa gereği idaremizce hazırlandığı ayrıca yasada belirlenen süre içerisinde imar planının onaylatılmasının zorunluluk arz ettiği, plan değişikliğine konu alandaki kat yükseklilerinin mevcut onaylı imar planındaki her bir kullanım için verilen emsal değerine göre yapılan alternatif kat hesaplamalarının parsel yapı yaklaşma mesafeleri, bölgedeki ruhsatlı yapılaşmalar ve bunun gibi birçok değişken analiz edilerek belirlendiği bu doğrultuda planlama alanının bütününde yapılaşmayı ve silüeti olumsuz etkileyecek herhangi bir durumun oluşmayacağı hususları tespit edilmiştir. Tüm bu gerekçeler nedeniyle bölgede yüksek yençok serbest yapılaşma koşulu getirilen alanlarda saçak seviyelerinin belirlenmesine dair 1/1000 ölçekli uygulama imar planı notu ilavesi itirazının reddinin uygun olacağına komisyon tarafından yapılan çalışmalar sonucunda karar verilmiştir” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.