Mahkeme kayıtlarına göre, 75 yaşındaki Ronnie Wiggs, cuma günü Kansas şehrindeki Centerpoint Medical Center'da diyalize giden i Ellen'ı hastanede boğarak öldürdü. Hastane görevlileri, Ellen'ın boynunda kızarıklık ve morluklar tespit etti. Acil bakıma alınan Ellen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bazı hastane çalışanları, Ronnie'nin hastaneden çıktıktan sonra "Ben yaptım, evet, onu öldürdüm. Boğarak öldürdüm" dediğini iddia etti. Polise verdiği ifadesinde suçunu kabul eden Ronnie Wiggs, eşini öldürme sebebini açıkladı. Buna göre Ronnie, eşine daha fazla bakım veremediğini, hastane masraflarını karşılayamadığını ve bu nedenle Ellen'ı öldürdüğünü söyledi.

Ronnie ayrıca, daha önce de eşini iki kez öldürmeye çalıştığını itiraf etti. Polise verdiği ifadesinde, eşinin bir dönem rehabilitasyon merkezinde tedavi gördüğünü ve burada uyurken onu öldürmeye çalıştığını anlattı. Ancak her iki denemede de başarılı olamadığını belirtti.

Netanyahu ve Hamas üyeleri hakkında tutuklama talebi Netanyahu ve Hamas üyeleri hakkında tutuklama talebi

New York Times'ın aktardığına göre, Ronnie Wiggs 250 bin dolarlık kefaletle tutuklu bulunuyor. Olayla ilgili ikinci duruşma perşembe günü düzenlenecek.