Sabahın Sözcüsü Mesut Yar neden yok? Mesut Yar Sözcü Tv'den ayrıldı mı? Sabahın Sözcüsü Mesut Yar neden yok? Mesut Yar Sözcü Tv'den ayrıldı mı?

İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente'nin kim olduğu merak ediliyor. Peki Elena Clemente kimdir? Elena Clemente kaç yaşında? İşte Elena Clemente hakkında merak edilenler...

Elena Clemente kimdir?

Elena Clemente, 1975 yılında Pordenone'de doğdu. Clemente, Trieste Üniversitesi'nin uluslararası ve planlama bilimleri bölümünden mezun oldu ve planlama kariyerine 2002 yılında başladı.
Farnesina'daki ilk görevler Sahra Altı Afrika Ülkeleri Genel Müdürlüğü ve Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü'ndedir. Yurtdışındaki ilk görevi Buenos Aires'ti. 2008 yılında Arjantin ofisinde Konsolos olarak görev yaptı ve Ekim 2010'da Kabil'e Birinci Sekreter olarak atanarak bu görevinden ayrıldı.

2012 yılında Kudüs Başkonsolosluğu'nda Konsolos Vekili olarak görev yaptı; Ertesi yıl konsolosluk görevlerine onay verildi. 2016 yılında Farnesina'ya geri döndü ve bu kez doğrudan Siyasi ve Güvenlik İşleri Genel Müdürü'ne rapor verdi. 2018 yılında doğrudan Kalkınma İşbirliği Genel Direktörüne rapor verdi ve 2019 yılından bu yana Ofis I'in başkanlığını yürütüyor.

Elena Clemente kaç yaşında?

Elena Clemente 1975 yılında doğmuştur ve 2023 yılında 48 yaşındadır.

Elena Clemente nerede doğdu?

Elena Clemente 1975 yılında Pordenone'de dünyaya geldi.