İstanbul’un Pendik ilçesinde sabah saatlerinde çöpte parçalanmış halde bulunan erkek cesedi, mahalle sakinlerini dehşete düşürdü. Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.  

İstanbul’da Dehşet! Çöpte Parçalanmış Erkek Cesedi Bulundu  (1)

Olay, Pendik’in Dumlupınar Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde çöp atmaya giden bir vatandaş, çöp konteynerinde parçalara ayrılmış bir ceset buldu. Durumu hemen polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, olay yerini güvenlik şeridi ile kapatarak inceleme başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda, kolları ve bacakları vücudundan ayrılmış cesedin iki farklı çöp konteynerinde bulunduğu tespit edildi. Ekipler tarafından yapılan ilk incelemelere göre cesedin bir erkeğe ait olduğu belirlendi. Ceset parçaları, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 

İstanbul’da Dehşet! Çöpte Parçalanmış Erkek Cesedi Bulundu  (2)

Mahalle sakinlerinden Salih Burma, olayın şokunu yaşadıklarını belirterek, "Bilmiyoruz tam olarak ne olduğunu. Markete gidiyordum, baktık kapıda polisler var, siviller var, ceset olduğunu söylediler. İki sokak arkada parçalanmış cesetleri çöpün içinde olduğunu söylüyor arkadaşlar. Şu anda onların incelemesini yapıyorlar" dedi. 

Takla atıp savrulan araçtan burnu bile kanamadan çıktı Takla atıp savrulan araçtan burnu bile kanamadan çıktı

Bir diğer mahalle sakini Cahit Atam ise, "Ceset atmışlar aşağıya, polisler geldi. Parçalanmışlar, atmışlar buraya. Şu anda parça parça çöpleri arıyorlar" diye konuştu. 

Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturmayı başlattı. Kimliği belirlenmeye çalışılan erkek cesedinin kime ait olduğunun ve olayın nasıl gerçekleştiğinin tespiti için çalışmalar sürüyor. Çevredeki güvenlik kameraları ve tanık ifadeleri doğrultusunda olayın faillerine ulaşılmaya çalışılıyor. 

Editör: Sema Türkel