İsrail’in Gazze şehrinde masumları hedef alan saldırıları yapmasından kaynaklı Türkiye’den birçok kişi İsrail’i boykot etmek istemektedir. Bunun için İsrail üretimi malları kullanmaktan vazgeçmek isteyen birçok kişi, İsrail malı olduğunu nasıl anlarız? İsrail barkod numarası kaç? İsrail ürünleri nasıl anlaşılır? İsrail malları barkodu nedir nasıl bulunur? şeklinde arama yapıyor. Barkod numarasından hangi ülke olduğu anlaşılır mı? gibi sorularının cevapları haberimizde.

İSRAİL MALLARI BARKODU NEDİR?

Barkod numaraları, firmaya ve ülkeye göre değişebilen farklı formüllere sahip olabildiği gibi dünya üzerinde genel olarak kabul edilmiş iki ana barkod türü vardır: UPC ve EAN.

UPC barkod numaraları, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki ürünler için kullanılır ve 12 haneli bir sayı dizisinden oluşur.

EAN barkod numaraları ise Avrupa ve diğer ülkelerdeki ürünler için kullanılır ve 13 haneli bir sayı dizisinden oluşur.

 İsrail mallarının barkod kodu olarak 729 şeklinde söylense de bu aslında çok doğru olmayabilir.

Bunun sebebi ise barkod ve numaralama sisteminin temel amacı bilgi sistemlerine daha hızlı ve doğru bilgi aktarılmasını sağlayarak tedarik zinciri oluşturmaktır, ürünlerin menşeini belirlemek değildir.

Boluspor Amed Sportif maçı Hangi Kanalda Canlı Yayınlanacak? Boluspor Amed Sportif maçı nereden izlenir Boluspor Amed Sportif maçı Hangi Kanalda Canlı Yayınlanacak? Boluspor Amed Sportif maçı nereden izlenir

Bir ürünün barkodunun 868 veya 869 ile başlaması o ürünün kesinlikle Türkiye’de üretilmiş olduğunun garantisi olmadığı gibi 729 şeklinde başlaması da İsrail’de üretildiği anlamına gelmez.

Benzer şekilde bir ürünün 868 veya 869 dışında bir numara ile başlaması da o ürünün kesinlikle Türkiye dışında üretilmiş olduğunun göstergesi değildir.

Ülkede üretim yapan uluslararası firmalar merkez ofislerinin bulunduğu yerden almış oldukları firma öneki ile ülkede üretilen bir ürünü numaralandırabilir.

İSRAİL MALLARI BARKODU NEDİR NASIL BULUNUR?

Yukarıda anlatılan sebeplerle, İsrail mallarını barkodu ile tam anlamı ile bilmek ve ayırt etmek çok zordur. İsrail mallarını öğrenmek için ürünün menşeine bakmak daha doğru olacaktır. İsrail malını anlamak için ürünün firmasını internette araştırmak ve kuruluş yeri gibi bilgilere bakmak ile İsrail malları ayırt edilebilir.