İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları, 263 gündür devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı'nın son verilerine göre, saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 658’e ulaştı. 

Polonya'da prova uçuşu faciaya dönüştü! Polonya'da prova uçuşu faciaya dönüştü!

İsrail Saldırılarında Gazze'de Can Kaybı 37 Bin 658'E Yükseldi 

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun son 24 saat içinde Gazze'de sivillere yönelik üç ayrı saldırı gerçekleştirdiği belirtildi. Bu saldırılarda 32 kişi yaşamını yitirirken, 139 kişi de yaralandı. Saldırıların başladığı günden bu yana yaralananların sayısı da 86 bin 237’ye yükseldi. Yaralıların bir kısmının durumunun kritik olduğu ve sağlık altyapısının ciddi şekilde zarar gördüğü bildirildi. 

Uluslararası toplum, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınamaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler ve diğer insan hakları örgütleri, sivillere yönelik saldırıların durdurulması ve bölgede insani yardım koridorlarının açılması çağrısında bulundu. Saldırılar nedeniyle Gazze'de ciddi bir insani kriz yaşanıyor. Temel ihtiyaçlara erişim sağlanamıyor ve altyapı büyük oranda tahrip olmuş durumda. Sağlık hizmetleri yetersiz kalırken, su ve gıda sıkıntısı bölge halkını zor durumda bırakıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, uluslararası toplumu acil yardım ve müdahale için harekete geçmeye çağırdı. 

Kaynak: İHA