Avrupa'ya Sıçrayan Gizemli Virüs: Bu Belirtiler Varsa Dikkat! Avrupa'ya Sıçrayan Gizemli Virüs: Bu Belirtiler Varsa Dikkat!

 İsrail ordusunun Endonezya Hastanesi'ne düzenlediği saldırıda en az 12 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi ise yaralandı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun roket saldırısının hedefi olan Endonezya Hastanesi'nde en az 12 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı ifade edildi. Saldırı sonucu hastanenin ikinci katında büyük çapta hasar meydana geldi ve 2 doktor yaralandı.

SALDIRI

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre saldırı, hastanede elektrik kesintisine neden oldu. 140 yatak kapasiteli sağlık kurumunda 650 hasta tedavi görmekteyken, yaklaşık 150 yaralı bulunuyordu. Hastanenin çevresini abluka altına alan İsrail güçleri, çevredeki yüksek binaların çatılarına yerleştirilen keskin nişancılar aracılığıyla, hastane kapısının önünde meydana gelen her türlü harekete kurşunla karşılık verdi. Gazze'deki durumla ilgili olarak Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) da sürekli akan kanın durdurulması için derhal ateşkes çağrısında bulundu.

70 Kişi Hayatını Kaybetti

Fransa merkezli MSF'nin sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Akan kanın durması için geçen zamana göre ateşkes en çok şimdi gereklidir" açıklamasında bulundu.

Açıklamada, Gazze'nin güneyindeki Nasır Hastanesi'ne yaklaşık bir kilometre uzaklıkta 19 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu 70 kişinin hayatını kaybettiği ve dakikalar içinde hastaneye aralarında ağır yanıkları olan çok sayıda çocuğun da bulunduğu 122 yaralının getirildiği bildirildi. MSF üyelerinin hizmet verdiği yanık ünitesinde her gün yaklaşık 10 ameliyat yapıldığına işaret edilen açıklamada, hastanenin dolu olduğu, yaralıların sıra beklemek zorunda kaldığı belirtildi.