IŞIN YAMAN KOLEJİ’NDEN YKS’DE TÜRKİYE DERECELERİ

Bu haber 25 Temmuz 2022 saat 10:16 'de eklendi.

Polatlı Özel Işıl Yaman Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri YKS’de Türkiye ilk 1000 ve ilk 5000 sıralamaya girerek büyük başarı elde etti. Işıl Yaman Anadolu Lisesi Kurucucu Mehmet Yılmaz, öğrencilerinin başarısını tebrik etti. Yılmaz, başarının altında yatan disiplinli eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Polatlı Özel Işın Yaman Okulları Anadolu Lisesi öğrencileri YKS’de Türkiye dereceleri elde etti. Sayısal ve Eşit Ağırlık grubunda bulunan toplam 35 öğrenciden 5 tanesi ilk 5 bine girdi. Okulun öğrencilerinden; Emre Tikit SAY Türkiye 456.sı, Göktuğ Öztürk SAY Türkiye 1837.si, Aslıhan Ünal EA Türkiye 2634.sü, Berat Kocabay SAY Türkiye 3841.si, Eylül Yaman SAY Türkiye 4405.si oldu. Işıl Yaman Anadolu Lisesi Kurucucu Mehmet Yılmaz, öğrencilerinin başarısını tebrik ederek okulun başarıya götüren bu yoldaki eğitim çalışmalarını anlattı.

YILMAZ: YKS’DE BEKLEDİĞİMİZ BAŞARIYI ELDE ETTİK

Kurucu Mehmet Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Işın Yaman Anadolu Lisesi olarak YKS’de beklediğimiz başarıyı elde ettik. Başarı gösteren tüm öğrencilerimi ve ailelerini tebrik ediyorum. Bu yıl sayısal ve eşit ağırlık grubu toplam 35 öğrencimiz var. 35 öğrencimizden 5 tanesi bu yıl ilk 5 bine girdi, ilk 1000’e giren öğrencimiz de var. Bu bizi çok mutlu etti. Yüzde olarak %17’lik bir başarı oranımız var. Burası kalabalık bir dershane ortamı değil, burası bir okul. Üç gruptan ilk beş bine öğrenci sokabilmek öğretmen kadromuzun başarısı, bu başarıları önümüzdeki yıllarda daha da artırarak devam ettirmek istiyoruz.”

SEKTÖRDE 41 YILLIK TECRÜBE

“Okulumuz dershane kökenli, daha öncesinde 30 yıla yakın bir süre dershanecilik yaptık. O dershaneyi kapatıp okulu açtık. Bu sebeple Üniversite sınavına daha yatkın bir kadro ile çalışıyoruz. Bu konuda aşırı tecrübeliyiz. Polatlı’da bu işi en eski yapanlardan birisi de benim, 41’inci yılımdayım. Bu tecrübelerimi öğrencilerimize aktarıyorum. Öğretmen kadrosu çevrem geniş, arzu ettiğimiz öğretmeni buraya almakta çok da zorlanmıyorum. Tabi kadro konusunda seçici davranıyoruz. Öğrenciye pratik konuda yardımcı olabilecek öğretmenler tercih ediyoruz. Öğretmenlerimiz bir memur mantığıyla değil kendi işleriymiş gibi çalışıyorlar. Dolayısıyla bu çalışmalar sonucunda çocuklarımız böyle bir başarıyı elde ettiler.”

“AKŞAM ETÜTLERİNDEN ÇOK FAYDA GÖRDÜK”

Işın Yaman Anadolu Lisesinden YKS’de Türkiye derecesi yapan öğrenciler, okulun başarılı bir sonuç için katkıları ve üniversite hedeflerini şu sözlerle dile getirdiler:

– Göktuğ Öztürk: Zordu ama güzel bir süreçti. Emeğimizin karşılığını aldık. 11. Sınıftan bu yana sınava hazırlanıyorum. Okulumuzun özellikle gece dersleri, etütlerimiz, hocalarımızın katkısı bu başarımızda oldukça etkili oldu. Bize büyük katkı sağladılar, bütün hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Hedefim ODTÜ Makine Mühendisliği.

– Aslıhan Ünal: 11.sınıftan beri sınava hazırlanıyorum. Düzenli çalıştım, okulumuzun yaptığı denemelere katıldım. Okulumuzun soru çözüm çalışmaları ve akşam etütlerimiz oldukça katkı sağladı. Hedefim ODTÜ İşletme.

– Eylül Yaman: İki yıldır düzenli bir şekilde çalışarak sınava hazırlanıyorum. Okulumuzun deneme sınavları, soru çözümleri ve akşam etütleri bana çok yardımcı oldu. Hedefim ODTÜ Endüstri Mühendisliği.

– Emre Tikit: Sınava yaklaşık 1 buçuk yıldır çalışıyordum. Bu süreçte hocalarımız çok ilgililerdi. Hedefim Bilgisayar Mühendisliği okumak ve sonrasında yurtdışına çıkmak.

– Berat Kocabay: Sınava 11.sınıftan beri düzenli çalışarak hazırlanıyorum. Okulumuzun iyi öğretmenleri nedeniyle soru çözümlerimiz çok rahat geçiyordu. Akşam etütlerine kalıyorduk. Çok verimli bir süreç oldu. Hedefim Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

TİCARET ODASI’NDA USTALIK TELAFİ PROGRAMI ANLATILACAK Polatlı Ticaret Odası devlet tarafından yapılan değişiklikler, düzenlemeler, destekler, hibe programları gibi konular başta olmak üzere üyelerini ilgilendiren her türlü konular ile alakalı bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Polatlı Ticaret Odası üyeleri için düzenlediği bilgilendirme toplantıları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan ustalık telafi programının ayrıntılarını anlatacak. Bilgilendirme toplantısı 25 Ağustos Perşembe günü saat 14:00 da Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Koordinatörü Hüsna Sügün tarafından gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumunda 27 hafta sürecek eğitim süreci sonunda katılımcılara verilecek belgenin detayları ve program kapsamında firmalara sağlanacak mali destek konusunda detaylar anlatılacak. Bilgilendirme toplantısına katılmak ve bilgi almak isteyen Ticaret Odası üyeleri 03126231084-113’ü arayabilir. SAKARYA: BU DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet eden Polatlı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya program hakkında yapmış olduğu kısa bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi, “Odamızın girişimleri ile üye firmalarımızın faydalanacağı proje dahilinde iş yerlerimiz lise, ön lisans ve lisans mezunu mevcut çalışanları ve işe yeni başlayacak çalışanları için 97 farklı alanda programa katılabilecek. Eğitim sürecinde öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sağlık sigortası devlet tarafından yapılmaktadır. 27 haftalık süre boyunca asgari ücretin %50’si işletmelerimize devlet tarafından sağlanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar ustalık belgesi sahibi olacak. Üyelerimize ve yanında istihdam ettikleri çalışanlarına hem belgelendirme hem de ücret konusunda sağlanacak desteği önemli buluyoruz. Programın en güzel yanı meslek edindirmeyi cazip hale getirmek olacaktır. Böylece daralmaya giden üretici üyelerimize maddi yönden destek olmuş olacağız.”