Milli Boksor Hasan Demir, kendisine yapılan ırkçılığa karşı açıklamalar yaptı. Hasan Demir'e yapılan ırkçılığın ardından sosyal medyada gündem oldu. Peki, Milli Boksör Hasan Demir kimdir kaç yaşında nereli? Hasan Demir'e kim ırkçılık yaptı?

Hasan Demir kimdir?

Şanlıurfa doğumlu Hasan Demir, hikayesini sıradan bir bulaşıkçılıktan kick boks ringlerinde iki kez dünya kupası şampiyonluğuna uzanan ilham verici bir başarıya dönüştürdü.

11 yaşında ailesiyle birlikte Antalya'ya taşınan Demir, 8. sınıfta okulu bırakarak meyve-sebze seralarında çalışmaya başladı. 19 yaşındayken İzmir'e göç edip bir restoranda bulaşıkçılık yapmaya başladı.

Aslı Hünel İle Gelin Evi Fulya kimdir? Fulya Özdemir kaç yaşında nereli? Aslı Hünel İle Gelin Evi Fulya kimdir? Fulya Özdemir kaç yaşında nereli?

Hayatının dönüm noktası ise bir yakınının tavsiyesiyle kick boksa başlaması oldu. 4 yıl boyunca iş ve spor hayatını bir arada götüren Demir, daha sonra tüm enerjisini spora adadı.

Antalya'da antrenmanlarına devam eden Demir, 2018 yılında Avrupa Kupası'nda ikincilik, 2020 ve 2022 yıllarında ise Dünya Kupası'nda şampiyonluk unvanlarını elde etti.

Demir'in hikayesi, pes etmeden mücadele etmenin ve hayallerini gerçekleştirmenin ne kadar mümkün olduğunu gösteren ilham verici bir örnek. Bulaşıkçılıktan dünya şampiyonluğuna uzanan bu yolculuk, Demir'in azmini, disiplinini ve inançlılığını gözler önüne seriyor.

Hasan Demir nereli?

Hasan Demir aslen Şanlıurfalıdır.

Hasan Demir kaç yaşında?

Hasan Demir'in kaç yaşında olduğu bilinmiyor.