İrfan Değirmenci Halk Tv ekranlarına veda etti.  İrfan Değirmenci'nin Halk TV ekranlarında izleyicilerine, yeni yollarda buluşacağız, dediği bir veda konuşması gerçekleştirdi.

Değirmenci, "Ben 30 seneye yaklaşan meslek hayatımda hiç kimsenin hakkını almamış, hiç kimseyi kırmamış, çalışma ve ekip arkadaşlarımı incitmemiş olmakla övünüyorum. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol degil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede de yeni bir yolda buluşacağız, yeni yolları birlikte yürüyeceğiz. Ümidimiz bu yönde." diye konuştu.

14 Mayıs seçimlerinde TİP'in İzmir milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci, seçimlerin ardından Halk TV'deki eski görevine devam etmişti. İrfan Değirmenci, sosyal medya hesabı üzerinden de bir veda mesajı paylaştı.

"EN KISA SÜREDE YENİDEN BULUŞMAK ÜMİDİYLE"

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Değirmenci, şu ifadelere yer verdi:

Irfan Değirmenci (2)

"KOLTUĞA ALIŞMAK ÇOK FENA BİR ŞEY"

"Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adaletten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdiğine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi.

"EZENE KARŞI MÜCADELENİN BİN BİR YOLU VAR"

Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda, partide, şirkette Olimpos'un zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol değil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle..."

Kırmızı et fiyatları uçuşa mı geçecek? Kırmızı et fiyatları uçuşa mı geçecek?

Halk TV'de sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, "Halk TV ailesi ve arkadaşları olarak İrfan Değirmenci'ye bundan sonra Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında sürdüreceği mücadelede başarılar diliyoruz. Halk TV'ye katkıları için teşekkür ederken siyaset arenasında da gazetecilikte gösterdiği başarıyı tekrarlayacağına inanıyoruz. Yolun açık olsun İrfan Değirmenci" ifadelerine yer verildi.