İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Sinoplu olan İrem Derici’nin babası Hulusi Derici, annesi ise Jade Ediz’dir. 2 kardeş olan İrem Derici, Cemre adında bir kız kardeşi vardır.

irem-derici-kimdir-nereli-kac-yasinda (2)

Yeni CHP MYK üyesi Devrim Barış Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni CHP MYK üyesi Devrim Barış Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında?

Müziğe olan ilgisi çocuk yaşta başlayan Derici, 4 yaşındayken org çalmaya başlamıştır. Derici, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünden mezun olmuştur. Eğitim hayatının devamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü tamamladıktan sonra yurt dışında Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

irem-derici-kimdir-nereli-kac-yasinda (3)

Türkiye tarafından tanınması ‘O Ses Türkiye’ yarışması ile olmuştur. Hülya Avşar’ın takımına katılan İrem Derici, finale kalamamış olsa da izleyicinin aklına kazınan yarışmacılardan biri olmuştur. “Hülya Avşar olmasa ben olmazdım” diyerek Hülya Avşar’a saygısını her zaman gösteren Derici, 2012 yılında çıkardığı ‘’Bensiz Yapamazsın’’ single ile piyasaya giriş yapar. Asıl patlamasını ise 2014 yılında çıkan ‘’Kalbimin Tek Sahibine’’ isimli şarkısıyla yapmıştır.

irem-derici-kimdir-nereli-kac-yasinda

2014 yılından bu yana şarkılarıyla, söylemleriyle, sosyal medya paylaşımlarıyla sürekli gündemde olan İrem Derici, eski Survivor yarışmacısı Atakan Işıktutan ile sevgilidir.