Her ne kadar henüz resmi bir açıklama olmasa da, iPhone SE serisinin devam edeceğine dair kanıtlar çoğalıyor. Son olarak ortaya çıkan kılıf sızıntısı, yeni modelin daha modern bir tasarımla yolda olduğunu gösteriyor. Peki, iPhone SE 4 çıktı mı? iPhone SE 4 yeni tasarı mı? iPhone SE 4 yeni ekran tasarı mı? İşte merak edilenler...

iPhone SE 4 Yeni Ekran Tasarımı Sızdırıldı

Sızıntı, güvenilir kaynaklardan biri olan @MajinBuOfficial isimli kişiden geliyor ve Notebookcheck tarafından yayınlandı. Sızdırılan görsellerde, iPhone SE için tasarlanmış kılıflar görülüyor. Bu kılıflar, eski iPhone modellerinden alıştığımız ana ekran tuşu ve Touch ID sensörünün yerini olmadığını ve ekranın üst kısmında bir çentiğin yer aldığını ortaya koyuyor. Arka tarafta ise yine tek kamera bulunuyor.

Eğer 2022 yılında çıkan iPhone SE (2022) incelememize bakarsanız, bugünün standartlarına göre oldukça eski bir tasarıma sahip olduğunu göreceksiniz. Dokunmatik kimlik sensörlü ana ekran tuşu bulunan son amiral gemisi iPhone'a bakmak için ise 2017 yılına ve iPhone 8'e kadar gitmek gerekiyor.

WhatsApp Sohbet Filtreleri Nasıl Kullanılır? WhatsApp Sohbet Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Daha önceki söylentiler, yeni iPhone SE'nin iPhone 15'in tasarım çizgisini takip edebileceğini öne sürüyordu. Ancak şimdi daha muhtemel olan senaryo, iPhone 14'ün tasarımına yakın olması. Yani, Dynamic Island yerine çentikli bir ekran bizleri bekliyor olabilir.

Geçtiğimiz ay iPhone SE 4'ün yeni tasarımını gösteren bazı sızdırılmış görseller ortaya çıkmıştı ve bu görseller, şimdi sızdırılan kılıflarla oldukça uyumlu görünüyor. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, iPhone SE serisinin devam edeceğine dair güçlü kanıtlar oluşuyor.