İstanbul Kağıthane'de bir inşaat alanında meydana gelen kazada, bir işçi yaklaşık 10 metreden zemine düşerek yaralandı. İtfaiye ekiplerinin nefes kesen operasyonuyla kurtarılan işçi, hastaneye kaldırıldı. 

Fabrikada çıkan büyük yangın, 4 fabrikaya daha sıçradı! Fabrikada çıkan büyük yangın, 4 fabrikaya daha sıçradı!

İnşaat Alanında Feci Kaza Bir Işçi 10 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı! (1)

Olay, Kağıthane Harmantepe Mahallesi’nde bir inşaat alanında meydana geldi. İnşaatın temelinde çalışma yapmak için kazana binen Şeref Yılmaz (34), arkadaşıyla birlikte çukura inmeye başladı. Ancak kısa bir süre sonra kazanın devrilmesi sonucu Yılmaz ve arkadaşı zemine çakıldı. Yılmaz yaralanırken, arkadaşı kazadan yara almadan kurtuldu. 

İnşaat Alanında Feci Kaza Bir Işçi 10 Metre Yükseklikten Yere Çakıldı! (2)

İnşaat alanındaki diğer işçilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, zeminde yaralı halde yatan Şeref Yılmaz’ı kurtarmak için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. İtfaiye ekipleri, canlarını tehlikeye atarak işçinin yanına indi ve onu sedyeye koyarak yukarı çekti. Vücudunda kırıklar oluşan Şeref Yılmaz, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Fatih Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yılmaz’ın ameliyata alındığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

Kazanın nedenine ilişkin araştırma yapmak üzere polis ekipleri de olay yerinde incelemelerde bulundu ve olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Kaynak: İHA