Kanal D ekranlarının vazgeçilmez dizisi İnci Taneleri bugün de izleyici ile buluştu. Dizi konusu ilerleyişinin yanı sıra çekildiği yerler ile ilgili de oldukça merak konusu olmuş durumda.

ABD ve Türk deniz kuvvetleri Akdeniz’de geçiş eğitimi yaptı ABD ve Türk deniz kuvvetleri Akdeniz’de geçiş eğitimi yaptı

Peki , İnci Taneleri hangi otelde çekildi? Otel Mısır Palace nerede hangi ilde? Sorularını sizler için cevaplandırdık…

Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü'nün başrollerini paylaştığı İnci Taneleri dizisi, izleyicileri sürükleyici bir hikayeye taşıyor. Dizide, eşini öldürmekle suçlanan Azem Yücedağ ile pavyonda çalışan Dilber'in kaldığı otel, izleyenleri adeta büyülüyor.

Dizide kullanılan Mısır Palas otel, aslında hayal ürünü bir otel ismi. Ancak dizi, izleyicilere gerçek bir mekânda geçiyormuş hissiyatını yaşatıyor. Mısır Palas oteli, dizi çekimleri için Karaköy bölgesinde özel olarak tasarlanan bir sette bulunuyor.

İstanbul'un tarihi ve karakteristik Karaköy bölgesinde geçen dizi, sahnelerini gerçek mekânlarda çekerek izleyicilere daha otantik bir atmosfer sunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda, Mısır Palas oteli de dizinin temposuna ve hikayesine uygun olarak hayata geçirilen özel bir mekân olma özelliğini taşıyor.

İnci Taneleri dizisi, sadece oyuncuların performansıyla değil, aynı zamanda mekân seçimleri ve detaylarıyla da dikkat çekiyor. Karaköy'ün tarih kokan sokaklarında geçen diziyi izleyenler, Mısır Palas otelinin büyüsüne kapılarak gerçekle hayal arasında bir yolculuğa çıkıyorlar.