Kanal D ekranlarında yayınlanan İnci Taneleri dizisinde Cihan karakterini canlandıran Kubilay Aka'nın kim olduğu google arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Vatandaşlar Cihan'ın hayatını merak ediyor. Kubilay Aka 1995 yılında doğmuştur ve Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetim bölümü mezunudur. Peki, İnci Taneleri Azem'in oğlu Özgür Yücedağ (Cihan) kimdir gerçek adı? Kubilay Aka kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte soruların cevapları...

Kubilay Aka kimdir?

İnci Taneleri dizisinin yeni karakteri Cihan'ı canlandıracak olan Kubilay Aka, Türk televizyon ve sinemasının genç ve başarılı oyuncularından biridir. 12 Nisan 1995'te İstanbul'da doğan Kubilay Aka, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Havaalanı Yönetim bölümünden mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir süre havaalanında çalışmış ve bu süreçte menajeri Ufuk Ergin ile tanışmıştır. 2016-2018 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal karakterini canlandırarak geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

Çukur dizisinde Celasun karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Kubilay Aka, buradaki performansıyla da büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca 2018 yılında Aşk Bu Mu? filminde Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır.

Netflix'te yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kerem karakteriyle ve Show TV'de yayınlanan Oğlum dizisinde başrol olarak oynamıştır. Ayrıca Cam Tavanlar ve İnci Taneleri gibi projelerde de rol almıştır.

Ocakta kapanan şirket sayısı arttı Ocakta kapanan şirket sayısı arttı

Kubilay Aka'nın oyunculuk kariyerindeki başarısı, genç yaşına rağmen pek çok önemli projede yer almasını sağlamıştır. İnci Taneleri dizisinde Cihan karakteriyle ekranlara gelecek olan Kubilay Aka, izleyicilerin merakla beklediği bir isimdir.

Kubilay Aka'nın oynadığı diziler ve filmler arasında Vatanım Sensin, Çukur, Aşk 101, Cam Tavanlar, Oğlum, Aşk Bu Mu?, Arif V 216 gibi yapımlar yer almaktadır

Kubilay Aka kaç yaşında?

Kubilay Aka 12 Nisan 1995 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 29 yaşındadır.