Cumhuriyet Halk Partisi'nde "değişim" isteyenlerin başında gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün yapmış olduğu basın toplantısında 2024'ün Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için aday olacağının sinyalini vermiş, "İstanbul ve Türkiye'nin kaderleri mühürlüdür. Bu nedenle ben de kendimi İstanbulla mühürlü kabul ediyorum. İstanbul'a hizmet dünyaya hizmettir. Bu mukaddes şehrin en başarılı belediye başkanı olacağına söz verdim. İstanbul'u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum" demişti.

imamoglundan-ankara-ziyareti-2-bakanla-gorustu

Gerçekleştirdiği basın toplantısının ardından Ankara'ya gelen Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü.

imamoglundan-ankara-ziyareti-2-bakanla-gorustu (2)

İmamoğlu, Ankara ziyaretini kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla duyurdu. İmamoğlu paylaşımında, "Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaret ettim. Bakanlarımızla İstanbul’u ilgilendiren konularda bilgi paylaşımı yaptık. Nazik ev sahiplikleri için kendilerine teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.