CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği destek ile gündemden düşmeyen İmambakır Üküş'ün hayatı hakkında aramalar yapılıyor. Peki, İmambakır Üküş kimdir? İmambakır Üküş nerelidir? İmambakır Üküş alevi mi? İmambakır Üküş kaç yaşında? İmambakır Üküş ne iş yapıyor? İmam Bakır Üküş neden gündemde? İmambakır Üküş'ün hayatı merak konusu oldu. Sizlere İmam Bakır Üküş'ün hayatı hakkında merak edilenleri haberimizde derledik...

İmambakır Üküş kimdir?

İmambakır Üküş Tunceli'li olmadığını ifade etti.  İmambakır Üküş'ün yaşı ve kaç yılında doğduğu ile ilgili 1981 yılında doğmadığı çünkü 1980 darbesinde hapiste olduğunu söyledi. İmambakır Üküş, öğrenimini ise yaptığı söyleşide lise terk olduğunu ifade etti. İmambakır Üküş, gençliğinden beri sosyalist gazete ve dergilerde yazarlık yapmıştır. Şu anda İstanbul Gerçeği gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, aynı gazetenin köşe yazarlarından biri olarak da yazılarına devam etmektedir. 

Şekip Avdagiç kimdir aslen nereli? Şekip Avdagiç hangi şirketin sahibi? Şekip Avdagiç ne iş yapar? Şekip Avdagiç kimdir aslen nereli? Şekip Avdagiç hangi şirketin sahibi? Şekip Avdagiç ne iş yapar?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmi danışmanı olmasa da danışmandan da etkili pozisyonda olduğu  bilinmektedir.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk tur oylamasında geride kaldığı haberleri ve adaylıktan çekilme tartışmaları kamuoyunda geniş yankı buldu. Bu olaylar sırasında, Kılıçdaroğlu'nun adaylıktan çekilmesine karşı çıkanların olduğu ve baskı yapıldığı iddia ediliyor. Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, canlı yayında, "Kemal Bey çekilmeyi kabul etti. Ancak Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak bilinen İmambakır Üküş, Kılıçdaroğlu’nun kolunu tutarak ‘Sakın çekilmeyin, biz izin vermiyoruz’ demiş” ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler, kurultay sürecinde yaşanan çekişmelerin ve siyasi dinamiklerin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

İmambakır Üküş alevi mi?

İmambakır Üküş, Alevi olup olmadığı bilinmiyor. CHP içinde Alevi açılımını destekleyen isimlerden biri olarak bilinir.  İmambakır Üküş, CHP'de resmi görevinin bu güne kadar hiç olmadığını ifade etti.