Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Sosyal-İş Sendikası tarafından 20-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen “ILO C190 Sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi Temelinde Sosyal-İş Sendikası Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi Geliştirme Eğitimi” tamamlandı.

İki gün süren eğitim programı çerçevesinde, ILO Türkiye Ofisi Kıdemli Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı, ILO Türkiye Ofisi Toplumsal Cinsiyet Analisti Dr. Ayşe Emel Akalın, TKDF Başkanı Canan Güllü, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Doçent Doktor Ceyhun Güler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Doçent Doktor Seher Demirkay ve Avukat Umut Çiftçi tarafından sunumlar yapıldı.

Eğitimin ilk gününde katılımcılara; ILO ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, ILO C190 Kapsamı, Önemi ve Şiddet ve Taciz ile Mücadelede Rolü; ILO C190 Işığında Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi Hazırlığı-I; ILO C190 Işığında Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi Hazırlığı-II; Politika Belgesi: Roller ve Sorumlulukların Belirlenmesi gibi birtakım önemli konularda bilgilendirme yapıldı. 

ABB duyurdu: BAKAP’ta 2024 yılının ilk hasadı yapıldı ABB duyurdu: BAKAP’ta 2024 yılının ilk hasadı yapıldı

'Ilo C190 Çalışma Yaşamında Şiddete Sıfır Tolerans Eğitimi' Başarıyla Tamamlandı1

BİLGİLENDİRME YAPILDI 

Eğitimin ikinci gününde ise; Birinci Güne Dair Soru Cevaplar; Şiddet ve Taciz Konusunda Ulusal Mevzuat ve Başvuru Mekanizmaları; Uygulama Prosedürlerinin Hazırlanması ve Şikayet Başvuru Mekanizmaları; Uygulama Prosedürlerinin Hazırlanması; Sendikalar İçin Şiddete Sıfır Tolerans ve Sosyal Diyalog Süreçleri; Değerlendirme ve Sonraki Adımların Belirlenmesi; Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi’nin Yönetime Sunumu konularında sunumlar yapıldı. 

Eğitim, Sosyal-İş Sendikası'nın çeşitli il ve işyerlerinden üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Verimli sunum ve tartışmalara sahne olan eğitim programının sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Sosyal-İş Sendikası, eğitim programı ve iş birliği için ILO temsilcilerine, sunumları için kurum yöneticileri ve akademisyenlere, ayrıca eğitime katılan tüm üyelerine teşekkürlerini iletti.

Haber: Tuğba Akkesen

Editör: Tuğba Akkesen