Araç alacaklar dikkat edin! Yüzlerce kişiyi 'sıfır araç' vaadiyle dolandırdılar Araç alacaklar dikkat edin! Yüzlerce kişiyi 'sıfır araç' vaadiyle dolandırdılar

Eskişehir’de sıcak hava dalgası etkisini sürdürürken, sıcaklık altında bunalan ve serinlemek isteyen Eskişehirli vatandaşlar ise serinlemek için meşhur sifon limonata ile serinliyor. 

Eskişehir dışından birçok kişinin merak ettiği 'Sifon Limonata' hakkında bilgileri satışını yapan Abdullah Satır anlatarak,  satışların sıcaklıklarla birlikte satışalrın arttığını söyledi.

SİFON LİMONATA NEDİR?

Sifon limonata ve portakal suyu satışı yapan Abdullah Satır, Eskişehir’e özgü üretilen içeceğin portakal, limon, şeker, karbondioksit ve su karışımıyla hazırlandığını söyledi. Bu meşhur içeceğin özellikle sıcak havalarda vatandaşlar için vazgeçilmez olduğunu belirtti.“İLLA Kİ SİFON LİMONATA İÇMEYE GELİYORLAR”

Abdullah Satır, yaptığı açıklamada, “Hava çok sıcak, vatandaşlar aşırı derecede bunalmış gözüküyor. Bunalan vatandaşlar genellikle limonata içerek serinlemek istiyor. Vatandaşlar sıcak sebebiyle öğlen saatlerinde evden çıkmadı. Ama akşama doğru yoğunluk bekliyorum. 40 dereceyi aşan sıcaklıkta vatandaşlar illa ki sifon limonata içmeye geliyorlar” dedi.

İHA